Reklama

Nie daj się oszukać - sprawdź paragon!

29/07/2015 14:52
Od wielu lat Ministerstwo Finansów realizuje działania pod hasłem "Weź paragon". Teraz wystartowało z kolejną akcją, będącą kontynuacją tych działań, czyli: "Nie daj się oszukać- Sprawdź paragon."

Prowadzone dotychczas działania edukacyjno- informacyjne miały uświadomić społeczeństwu, to że nieuczciwi przedsiębiorcy, którzy nie ewidencjonują sprzedaży przy pomocy kasy rejestrującej oddziałują negatywnie na kondycję społeczeństwa, ponieważ do budżetu nie trafiają środki niezbędne na realizowanie usług finansowanych przez Państwo, takich jak: drogi, szkoły, przedszkola, czy służba zdrowia.

Kolejna odsłona akcji paragonowej ma uczulić społeczeństwo na stosowanie paragonów niefiskalnych przez podmioty zobowiązane do ewidencjonowania obrotów przy zastosowaniu kas rejestrujących. Obecna akcja koncentruje się na uświadomieniu różnicy pomiędzy paragonem fiskalnym, a niefiskalnym oraz na branży gastronomicznej, w której często występuje zjawisko wydawania niefiskalnego paragonu, tak zwanego rachunku kelnerskiego. W przypadku wystawienia paragonu niefiskalnego wartość podatku z reguły jest pobierana od konsumenta, który ostatecznie płaci podatek w cenie towaru lub usługi, ale nie trafia on do budżetu Państwa lecz do "kieszeni" sprzedawcy.

Chcąc mieć pewność, że pieniądze trafią do budżetu, a nie do kieszeni nieuczciwego przedsiębiorcy trzeba sprawdzić, czy został wydany przez sprzedawcę paragon fiskalny.

Każdy paragon fiskalny zawiera charakterystyczne elementy, takie jak:
- centralnie umieszczony napis paragon fiskalny,
- NIP wystawcy, jego nazwę i adres,
- nazwę towaru lub świadczonej usługi,
- cenę,
- logo i numer unikatowy kasy.

nadesłane:US Kartuzy
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    RobinHut - niezalogowany 2015-08-04 21:46:17

    A w jakiej rękawiczce ? Skórzanej czy spawalniczej ? Na dwór też nie wychodźcie teraz w dzień bo słońce powoduje czerniaka ;) Naprawde polecam wam coś na uspokojenie albo normalne myślenie bo w tych mięsnych naprawdę same brudasy tylko pracują ;)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    stefan - niezalogowany 2015-08-04 20:35:42

    @violka1: Prawda i tak jest w każdym szanującym sie sklepie :D Robinie, spadnij na ziemie z tego drzewa ....... :P

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    RobinHut - niezalogowany 2015-08-04 09:12:29

    Ty jesteś naprawdę jakaś przewrażliwiona ;) Współczuję twojej rodzinie a tobie polecam wycieczke np do fabryki wędlin albo do ubojni ;)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Koscierski.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości