Reklama

Policjant ukarany za brawurową jazdę drogą krajową nr 20!

Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie zakończyła postępowanie w sprawie brawurowej jazdy radiowozu drogą krajową nr 20. Kościerscy funkcjonariusze ustalili, że za kierownicą siedział policjant. Funkcjonariusz został ukarany mandatem oraz punktami karnymi.

Niedawno informowaliśmy naszych Czytelników, o brawurowej jeździe policyjnego radiowozu, co miało miejsce w okolicach Kościerzyny na drodze krajowej nr 20.

Wspomniana jazda, a właściwie wyprzedzanie, została zarejestrowana prze kamerę innego kierowcy, który – według jego relacji - musiał zjechać na pobocze, by uniknąć czołowego zderzenia z policyjnym samochodem. Radiowóz miał także jechać bez włączonych sygnałów.

Film trafił do sieci i został opublikowany na portalu społecznościowym PiraciDrogowi.pl. Sprawą zajęła się kościerska komenda policji, która miała zbadać całe zdarzenie i ustalić m.in. kto siedział za kierownicą policyjnego auta. Efekty pracy kościerskich policjantów są już znane.

Reklama
- W toku przeprowadzonych czynności wyjaśniających ustalono, że kierującym oznakowanym radiowozem, który dopuścił się wykroczenia w ruchu drogowym, był funkcjonariusz pełniący służbę na terenie powiatu człuchowskiego. W związku ze stworzeniem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym funkcjonariusz został ukarany mandatem karnym oraz przypisano mu 10 punktów karnych. Niezależnie od odpowiedzialności za wykroczenie wobec funkcjonariusza zostaną wyciągnięte konsekwencje dyscyplinarne – informuje Piotr Kwidziński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.  
Piotr Kwidziński Piotr Kwidziński

Fot. PiraciDrogowi.pl

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Man - niezalogowany 2026-06-23 06:30:07

    Aha, czyli wszystko ok z policjanta głową, brawurowo zrobi też pokaz broni i strzelania

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Andrzej - niezalogowany 2026-06-23 17:53:24

    Dlaczego siwy dziadek z koscierskiej policji nie podal kwoty mandatu?znowu maja cos do ukrycia?obywatel ma prawo wiedzieć dokladnie o karze.....znajac zycie dostał stówke i po sprawie....

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Mari - niezalogowany 2026-06-23 19:32:49

    1300zł

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Koscierski.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości