Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie zakończyła postępowanie w sprawie brawurowej jazdy radiowozu drogą krajową nr 20. Kościerscy funkcjonariusze ustalili, że za kierownicą siedział policjant. Funkcjonariusz został ukarany mandatem oraz punktami karnymi.
Niedawno informowaliśmy naszych Czytelników, o brawurowej jeździe policyjnego radiowozu, co miało miejsce w okolicach Kościerzyny na drodze krajowej nr 20.
Wspomniana jazda, a właściwie wyprzedzanie, została zarejestrowana prze kamerę innego kierowcy, który – według jego relacji - musiał zjechać na pobocze, by uniknąć czołowego zderzenia z policyjnym samochodem. Radiowóz miał także jechać bez włączonych sygnałów.
Film trafił do sieci i został opublikowany na portalu społecznościowym PiraciDrogowi.pl. Sprawą zajęła się kościerska komenda policji, która miała zbadać całe zdarzenie i ustalić m.in. kto siedział za kierownicą policyjnego auta. Efekty pracy kościerskich policjantów są już znane.
- W toku przeprowadzonych czynności wyjaśniających ustalono, że kierującym oznakowanym radiowozem, który dopuścił się wykroczenia w ruchu drogowym, był funkcjonariusz pełniący służbę na terenie powiatu człuchowskiego. W związku ze stworzeniem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym funkcjonariusz został ukarany mandatem karnym oraz przypisano mu 10 punktów karnych. Niezależnie od odpowiedzialności za wykroczenie wobec funkcjonariusza zostaną wyciągnięte konsekwencje dyscyplinarne – informuje Piotr Kwidziński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.
Fot. PiraciDrogowi.pl
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Aha, czyli wszystko ok z policjanta głową, brawurowo zrobi też pokaz broni i strzelania
Dlaczego siwy dziadek z koscierskiej policji nie podal kwoty mandatu?znowu maja cos do ukrycia?obywatel ma prawo wiedzieć dokladnie o karze.....znajac zycie dostał stówke i po sprawie....
1300zł
Aha, czyli wszystko ok z policjanta głową, brawurowo zrobi też pokaz broni i strzelania
Dlaczego siwy dziadek z koscierskiej policji nie podal kwoty mandatu?znowu maja cos do ukrycia?obywatel ma prawo wiedzieć dokladnie o karze.....znajac zycie dostał stówke i po sprawie....
1300zł