Reklama

Bezpieczne wakacje zaczynają się w szkole. Policjanci z KPP Kościerzyna na zajęciach profilaktycznych

Jak bezpiecznie spędzić wakacje, unikać zagrożeń nad wodą, w lesie i na drodze oraz jak reagować w sytuacjach niebezpiecznych – o tym rozmawiali funkcjonariusze z uczniami szkół z Karsina, Wiela oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kościerzynie. Spotkanie było częścią działań profilaktycznych prowadzonych przed rozpoczynającym się sezonem wakacyjnym.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie przeprowadzili spotkanie profilaktyczne z uczniami Szkoły Podstawowej w Karsinie, Szkoły Podstawowej w Wielu oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kościerzynie.

Najmłodsi z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach i aktywnie odpowiadali na pytania dotyczące bezpieczeństwa. Głównym celem spotkania było przypomnienie zasad bezpiecznego zachowania podczas zbliżających się wakacji.

- Funkcjonariusze omówili zagrożenia, z jakimi dzieci i młodzież mogą spotkać się podczas letniego wypoczynku oraz sposoby ich unikania. Szczególną uwagę poświęcono bezpieczeństwu nad wodą. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego należy korzystać wyłącznie ze strzeżonych kąpielisk, stosować się do poleceń ratowników oraz nigdy nie wchodzić do wody bez opieki osób dorosłych - informuje Piotr Kwidziński, rzecznik prasowy KPP w Kościerzynie.

Mundurowi przypomnieli również, jak niebezpieczne mogą być skoki do nieznanej wody oraz kąpiel w miejscach niedozwolonych. Podczas spotkania poruszono także temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Funkcjonariusze wyjaśniali, jaką rolę odgrywają elementy odblaskowe, przypominali zasady przechodzenia przez jezdnię oraz bezpiecznego korzystania z rowerów, hulajnóg i innych środków transportu wykorzystywanych przez dzieci podczas wakacji. Nie zabrakło również rozmowy o bezpieczeństwie w miejscu zamieszkania. Uczniowie usłyszeli, jak zachowywać się wobec osób nieznajomych, dlaczego nie wolno wpuszczać obcych do domu oraz jak postępować w przypadku zauważenia niebezpiecznych sytuacji.

Reklama

Funkcjonariusze przypomnieli także numery alarmowe i zasady prawidłowego wzywania pomocy. W związku z okresem letnim omówiono również zagrożenia związane z przebywaniem w lasach i na terenach rekreacyjnych. Dzieci zostały uczulone na konieczność zachowania ostrożności podczas kontaktu z obcymi zwierzętami, przestrzegania zakazu rozpalania ognisk w miejscach niedozwolonych oraz informowania opiekunów o miejscu swojego pobytu.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Uczniowie chętnie uczestniczyli w dyskusji, zadawali pytania i dzielili się swoją wiedzą na temat bezpieczeństwa. Tego rodzaju działania profilaktyczne mają na celu budowanie świadomości najmłodszych oraz kształtowanie właściwych nawyków, które pozwolą im spędzić wakacje bezpiecznie, odpowiedzialnie i bez niepotrzebnego ryzyka.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 25/06/2026 10:07
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Koscierski.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości