Reklama

Więcej miejsc dla małych dzieci. Kościerski żłobek będzie rozbudowany

Będzie więcej miejsc w kościerskim żłobku. Stanie się tak za sprawą modernizacji placówki, na którą władze miasta pozyskały dofinansowanie w kwocie ponad pół miliona złotych. Pieniądze pochodzą z programu "Aktywny Maluch".

To była historyczna inwestycja w Kościerzynie. Niespełna rok temu oddano do użytku żłobek samorządowy „Niedźwiadek”, gdzie opiekę na starcie znalazło 20 dzieci. Placówka powstała w budynku dawnego niepublicznego przedszkola, gdzie wcześniej działał niepubliczny żłobek

Inwestycja pochłonęła ponad 2,6 mln zł, z czego 1,7 mln zł pochodziło z dofinansowania pozyskanego przez władze miasta z rządowego programu „Aktywny Maluch”. Reszta pieniędzy pochodziła z budżetu miasta.

Teraz przyszła pora na rozbudowę placówki. Miasto podpisało już stosowną umowę z wykonawcą robót.

Reklama
- Jest to kontynuacja inwestycji, która rozpoczęła się w minionym roku i była odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie opieką nad dziećmi w wieku do 3 lat. W ramach kolejnego etapu prac zostanie wykonana przebudowa placówki. Celem jest stworzenie kolejnych ośmiu miejsc opieki dla dzieci – informuje Dawid Jereczek, burmistrz Kościerzyny.
Dawid JereczekDawid Jereczek

W ramach prac powstanie sala żłobkowa, toalety, szatnie. Obiekt zostanie również wyposażony, a jego teren zostanie zagospodarowany. W efekcie tych prac liczba miejsc w żłobku wzrośnie do 31.

Reklama

Wykonawcą prac będzie Zakład Remontowo-Budowlany Krasbud ze Smętowa Chmieleńskiego, który złożył najniższą ofertę przetargu. Prace mają kosztować ponad 720 tys. zł.

Warto na koniec dodać, że miasto pozyskało na to przedsięwzięcie kolejne dofinansowanie z programu „Aktywny Maluch” w kwocie ponad 566 tys. zł.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Dawid - niezalogowany 2026-06-24 10:46:38

    2,6 mln złotych kosztowała modernizacja budynku gdzie znalazło się miejsce dla 20 dzieci. GRUBO tam kradną!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Koscierski.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości