Będzie więcej miejsc w kościerskim żłobku. Stanie się tak za sprawą modernizacji placówki, na którą władze miasta pozyskały dofinansowanie w kwocie ponad pół miliona złotych. Pieniądze pochodzą z programu "Aktywny Maluch".
To była historyczna inwestycja w Kościerzynie. Niespełna rok temu oddano do użytku żłobek samorządowy „Niedźwiadek”, gdzie opiekę na starcie znalazło 20 dzieci. Placówka powstała w budynku dawnego niepublicznego przedszkola, gdzie wcześniej działał niepubliczny żłobek
Inwestycja pochłonęła ponad 2,6 mln zł, z czego 1,7 mln zł pochodziło z dofinansowania pozyskanego przez władze miasta z rządowego programu „Aktywny Maluch”. Reszta pieniędzy pochodziła z budżetu miasta.
Teraz przyszła pora na rozbudowę placówki. Miasto podpisało już stosowną umowę z wykonawcą robót.
- Jest to kontynuacja inwestycji, która rozpoczęła się w minionym roku i była odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie opieką nad dziećmi w wieku do 3 lat. W ramach kolejnego etapu prac zostanie wykonana przebudowa placówki. Celem jest stworzenie kolejnych ośmiu miejsc opieki dla dzieci – informuje Dawid Jereczek, burmistrz Kościerzyny.
W ramach prac powstanie sala żłobkowa, toalety, szatnie. Obiekt zostanie również wyposażony, a jego teren zostanie zagospodarowany. W efekcie tych prac liczba miejsc w żłobku wzrośnie do 31.
Wykonawcą prac będzie Zakład Remontowo-Budowlany Krasbud ze Smętowa Chmieleńskiego, który złożył najniższą ofertę przetargu. Prace mają kosztować ponad 720 tys. zł.
Warto na koniec dodać, że miasto pozyskało na to przedsięwzięcie kolejne dofinansowanie z programu „Aktywny Maluch” w kwocie ponad 566 tys. zł.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
2,6 mln złotych kosztowała modernizacja budynku gdzie znalazło się miejsce dla 20 dzieci. GRUBO tam kradną!!!
2,6 mln złotych kosztowała modernizacja budynku gdzie znalazło się miejsce dla 20 dzieci. GRUBO tam kradną!!!