Kierowca forda nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policjanci przerwali jego jazdę po pościgu. Jakby tego było mało okazało się, że 51-latek był pod wpływem alkoholu. Grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywny.
W niedzielę ok. godz. 17.30 funkcjonariusze Posterunku Policji w Krasinie w trakcie patrolu miejscowości Zamość podjęli decyzję o zatrzymaniu do kontroli drogowej pojazd marki Ford Mondeo.
- Kierujący na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył i kontynuował jazdę. Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli pościg za oddalającym się samochodem, jednocześnie informując o tym dyżurnego kościerskiej policji. Kierowca nie reagował na policyjne sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące niezwłoczne zatrzymanie się. Kontynuował dalszą jazdę. Kierujący porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo. Mundurowi zatrzymał mężczyznę. Okazał się nim 51-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Podczas badań okazało się, że kierował samochodem pod wpływem alkoholu. Miał w wydychanym powietrzu blisko dwa promile - informuje asp. sztab. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.
Mężczyzna w poniedziałek usłyszy zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Za to przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.
Policja ponownie apeluje, nigdy nie prowadź samochodu po alkoholu!
- Przypominamy, że kierując w stanie nietrzeźwości, nie tylko narażamy się na odpowiedzialność karną oraz konsekwencje finansowe, ale przede wszystkim narażamy siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. PIŁEŚ, nie wsiadaj za kierownicę! - apeluje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze