Kościerscy kryminalni wraz z funkcjonariuszami z pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali nielegalny punkt gier zręcznościowych. W jednym z lokali na terenie powiatu kościerskiego funkcjonariusze zabezpieczyli dziesięć bezprawnie wykorzystywanych do celów komercyjnych automatów o wartości 120 tys. złotych. Właścicielom lokali grozi teraz wysoka kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do trzech lat.
W środę kryminalni z kościerskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami z Krajowej Administracji Skarbowej w Gdyni przeprowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości związanej z nielegalnym hazardem.
- W ramach tych działań funkcjonariusze w jednym z lokali na terenie powiatu kościerskiego zabezpieczyli dziesięć urządzeń, które nastawione były na zarabianie. Maszyny służące do organizowania nielegalnych gier hazardowych o wartości około 120 tys. złotych zostały zabezpieczone, jako dowody w prowadzonych postępowaniach - informuje asp. sztab. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.
Policjanci przypominają, że zgodnie z Ustawą o Grach Hazardowych za prowadzenie bez zezwolenia gier na automatach grozi wysoka kara grzywny lub kara trzech lat pozbawienia wolności.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze