Policjanci zatrzymali 46-letnią kobietę, która w połowie stycznia przywłaszczyła portfel wraz z zawartością pieniędzy i karty bankomatowej, za pomocą której dokonała płatności. Za to przestępstwo grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Kobieta trafiła na 3 miesiące do aresztu.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie prowadzili czynności w sprawie przywłaszczenia portfela wraz z zawartością pieniędzy i karty bankomatowej. Właściciel oszacował straty na ponad 7700 zł.
- Do zdarzenia doszło w połowie stycznia 2024 roku na terenie Kościerzyny. Wizerunek kobiety był publikowany w marcu tego roku w mediach. Mundurowi otrzymali bardzo wiele sygnałów na temat tego zdarzenia. Dzięki tym informacjom i pracy kryminalnych policjanci ustalili 46-letnią kobietę. W czwartek policjanci zatrzymali mieszkankę Lęborka podejrzaną o przywłaszczenie mienia i kradzież pieniędzy z konta. Kobieta przyznała się do tego czynu. Dodatkowo policjanci ustalili, że 46-latka w niedzielę chciała uciec za granicę. Sąd zadecydował o 3-miesięcznym areszcie - informuje asp. sztab. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.
Reklama
Z uwagi za to, że kobieta działała w recydywie, za to przestępstwo grozi jej kara do 15 lat pozbawienia wolności
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze