Reklama

17-latek "za kółkiem" - bez uprawnień i OC

W niedzielę nad ranem policjanci zatrzymali w centrum Kościerzyny do kontroli VW Golfa. Okazało się, że za jego kierownicą siedział 17-latek, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a na dodatek samochód, którym się poruszał się nie miał ważnego OC.

Do zdarzenia doszło w niedzielę o godz. 5.50 w centrum Kościerzyny. Jak informuje rzecznik kościerskiej policji, Piotr Kwidziński, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli VW Golfa. Jak się okazało, że kierownicą pojazdu siedział 17-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Nastolatek nie tylko nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, ale także ważnego OC samochodu, którym się poruszał.

Samochód został odholowany administracyjnie na koszt kierującego.

Policjanci przypominają, że prowadzenie pojazdu bez uprawnień wiąże się nie tylko z mandatem karnym, ale także odholowaniem pojazdu na koszt właściciela. Sąd z kolei może orzec okresowy zakaz prowadzenia pojazdu, a co za tym idzie w tym czasie nie można uczęszczać na kurs, ani zdawać egzaminu na prawo jazdy.

AL
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Koscierski.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości