Organizację targów sportu, popularyzację aktywności fizycznej i rozbudowę istniejącej bazy sportowej zapowiada Zbigniew Richert, który dzisiaj objął stanowisko dyrektora Kościerskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Zbigniew Richert w konkursie na stanowisko szefa Kościerskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pokonał kilku kandydatów. Funkcję dyrektora nowo powstałej jednostki objął we wtorek. Obecnie urzęduje w kościerskim magistracie. Lada dzień ma się jednak przenieść do budynku między stadionami. Na ulicy Kamiennej będzie znajdowała się bowiem główna siedziba Kościerskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
- Objęcie funkcji dyrektora nowo powstałej jednostki to dla mnie przede wszystkim wyzwanie organizacyjne - mówi Zbigniew Richert. - Mam spore doświadczenia zawodowe. Pracowałem na różnych stanowiskach i w różnych instytucjach. Teraz chciałem wspomóc samorząd przedstawiając swoją koncepcję funkcjonowania nowej jednostki.
Dyrektor Kościerskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji chce promować aktywność fizyczną nie tylko wśród mieszkańców, ale i turystów. Zamierza też stworzyć lepsze warunki do rozwoju i tworzenia miejscowych klubów sportowych. Rozwój istniejącej bazy sportowej to w tym przypadku jedna z najistotniejszych kwestii.
- Chciałbym rozbudowywać bazę w zakresie sportu i rekreacji - zapewnia Richert. - Żeby te działalności sportowe, które są zorganizowane w formie klubów bądź stowarzyszeń, miały zapewnione odpowiednie warunki do rozwoju.
Promować aktywność fizyczną i działalność w klubach sportowych nowy dyrektor zamierza poprzez organizowanie targów sportu. - Chodzi o to, aby stworzyć platformę spotkań dla wszystkich zainteresowanych aktywnością fizyczną i osób, które na co dzień zajmują się sportem.
da
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Komentarze