Może inwestycje te nie opiewają na kilkaset tysięcy złotych, ale bez wątpienia były niezwykle ważne dla lokalnej społeczności. Dzięki karsińskiemu samorządowi dzieci z sołectwa Bąk mogą oczekiwać na przyjazd autobusu pod zadaszeniem. Z kolei mieszkańcy Wiela mogą korzystać z odnowionej nawierzchni drogi.
Z myślą o bezpieczeństwie i ochronie przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi dzieci dojeżdżających do szkół ze sołectwa Bąk, Urząd Gminy w Karsinie na prośbę Rady Sołeckiej i radnego Bogdana Piankowskiego, zlecił wykonanie wiaty przystankowej. Koszt zakupy i montażu wiaty wyniósł cztery tysiące złotych i w całości pokryty został ze środków własnych gminy.
Dodajmy, że wcześniej podobne wiaty zamontowano w miejscowościach Abisynia, Osówko, Kliczkowy, Kliczkowy Wybudowania i Przytarnia.
Powody do zadowolenia mają też mieszkańcy Wiela z ulicy Leśnej. Wszystko za sprawą wykonanego w ostatnim czasie utwardzenia drogi płytami betonowymi. Ukształtowanie terenu sprawiało, że w okresie jesienno - zimowym i zimowo - wiosennym, na drodze często tworzyło się błoto i potężne kałuże, co bardzo utrudniało jej codzienne użytkowanie.
Droga została utwardzona na wniosek radnych oraz sołtysa Wiela. Powierzchnia drogi została utwardzona na odcinku około 200 m, płytami betonowymi o szerokości 3 m.
Koszty jakie poniosła gmina Karsin dotyczące utwardzenia drogi ograniczyły się jedynie do ułożenia betonowych płyt pozyskanych z demontażu drogi na wysypisku śmieci w Osowie, które w ubiegłym roku zostało zrekultywowane.
UG Karsin/ Anna Nilek
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Komentarze