Reklama

W jeziorach Zagnanie i Kaplicznym zakwitły sinice

Nadal trwa zakaz kąpieli w miejscu wykorzystywanym do kąpieli nad jeziorem Zagnanie w Wielkim Podlesiu. Niebezpieczne zarówno dla ewentualnych kąpiących się, jak i wędkarzy jest także jezioro Kapliczne, które choć nie podlega pod nadzór miejscowego sanepidu, zostało przebadane pod względem jakości wody.

Sezon wakacyjny zbliża się ku końcowi. Ci, którzy chcieliby zażyć jeszcze kąpieli, na terenie powiatu mają aż 27 miejsc wykorzystywanych do kąpieli, w tym dwa kąpieliska. W nadzorowanych przez kościerski sanepid miejscach jedynie nad Jeziorem Zagnanie w Wielkim Podlesiu obowiązuje zakaz kąpieli z uwagi na zakwit sinic. Woda w pozostałych jeziorach jest bezpieczna dla kąpiących się.

Jako miejsce niebezpieczne do kąpieli zdiagnozowano również Jezioro Kapliczne. Choć nad tym akwenem nie wyznaczono żadnych miejsc wykorzystywanych do kąpieli, a tym bardziej kąpieliska, sanepid z uwagi na docierające do nich sygnały, postanowił przebadać wodę w tym jeziorze.

- Otrzymaliśmy informację od Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie o tym, że ludzie licznie zgłaszają uwagi co do jakości wody w jeziorze Kaplicznym. W sobotę odbyła się kontrola indywidualna, a w poniedziałek przebadaliśmy jeszcze wodę pod mikroskopem, co potwierdziło, że w tymże jeziorze kwitną sinice - informuje Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kościerzynie, Grażyna Greinke.

Po interwencji u władz miasta, wspólnie zdecydowano o postawieniu nad jeziorem tabliczki informującej o niebezpieczeństwie.

Anna Lehmann
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Koscierski.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości