Zawarli związek małżeński 50. lat temu. Do dzisiaj są szczęśliwym małżeństwem, które pomimo codziennych spraw i obowiązków nadal potrafi cieszyć się życiem. Mowa tutaj o Elżbiecie i Leonie Kuchta z Trzebunia.
Dokładnie w 1965 roku Elżbieta i Leon Kuchta z Trzebunia stanęli na ślubnym kobiercu. To właśnie wtedy przysięgali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Teraz, po półwiecznym związku małżeńskim mają wspólny bagaż wspomnień i doświadczeń życiowych. Tych dobrych i tych złych, bo jak wiadomo, życie nie zawsze jest usłane różami. Jednak dzięki wielkiej miłości, dobroci i zaufaniu pokonali wszystkie przeszkody, a teraz cieszą się ze wspólnie przeżytych lat.
Z okazji 50. rocznicy ślubu jubilaci usłyszeli piękne życzenia, otrzymali pamiątkowy dyplom oraz medale za długoletni staż pożycia małżeńskiego. Odznaczenia zostały przyznane przez prezydenta RP, a wręczył je Leszek Pobłocki, wójt gminy Dziemiany oraz Katarzyna Bruska, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.
info. UG Dziemiany
oprac. Martyna Cichosz
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Komentarze