W poniedziałek około godziny 15. w Starym Barkoczynie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem nastoletniej rowerzystki. W wyniku upadku 14-latka straciła przytomność i śmigłowcem została przetransportowana do jednego z gdańskich szpitali.
Jak informuje rzecznik kościerskiej policji Piotr Kwidziński, dyżurny KPP w Kościerzynie o godzinie 15.15 otrzymał zgłoszenie do zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Starym Barkoczynie. Na miejsce natychmiast udały się służby ratunkowe oraz policja.
Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 14-letnia dziewczyna wyjeżdżając na rowerze z posesji z zamiarem wjazdu na drogę główną, nacisnęła przednie hamulce, w wyniku czego "przekoziołkowała" przez kierownicę i upadła, uderzając głową w asfalt.
W wyniku upadku nastolatka straciła przytomność. Śmigłowcem została przetransportowana do szpitala w Gdańsku.
Komentarze