Reklama

Kościerzyna. Jest szansa na dotację na montaż instalacji fotowoltaicznych

Jeszcze do 28 października można składać wnioski w ramach wstępnego naboru do projektu, w ramach którego Stowarzyszenie Słoneczna Kościerzyna oraz miasto Kościerzyna zamierzają pozyskać dofinansowanie na montaż instalacji fotowoltaicznych. Projekt skierowany jest do właścicieli domów jednorodzinnych, jak również wspólnot mieszkaniowych.

Stowarzyszenie "Słoneczna Kościerzyna" oraz miasto Kościerzyna prowadzi wstępny nabór właścicieli domów jednorodzinnych oraz wspólnot mieszkaniowych zainteresowanych budową instalacji fotowoltaicznych. Przy udziale mieszkańców stowarzyszenie wraz z samorządem zamierzają bowiem złożyć wniosek o dotację na budowę, rozbudowę lub przebudowę infrastruktury oraz zakup urządzeń służących do produkcji energii pozyskiwanej ze źródeł odnawialnych - wykorzystujących słońce łącznie do 2 MWe/MWt.

Co istotne, każdy mieszkaniec, który objęty zostanie projektem będzie zobowiązany do wniesienia wkładu własnego na poczet realizacji swojego zakresu inwestycji.

Dodajmy, że instalacja fotowoltaiczna największe korzyści przynosi przy jej montażu na dachu skierowanym na południe. W przypadku, gdy dach skierowany jest na inne strony, ubytek produkcji prądu może wynosić nawet do 40 proc.

Jesteś zainteresowany udziałem w projekcie? Wypełnij ankietę (dostępna tutaj) i wyślij ją na adres e-mail [email protected] lub w Wydziale Rozwoju i Promocji Urzędu Miejskiego w Kościerzynie. Ankiety można składać do 28 października do godz. 15.30.

Więcej informacji o projekcie można uzyskać na stronie miastokoscierzyna.pl.

AL
info. UM Kościerzyna
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ANDY - niezalogowany 2016-10-19 23:10:57

    Nie rozumiem dlaczego władze Kościerzyny tolerują, ba, promują ten oszukańczy proceder. Ludzie, zapytajcie się tych co dali sie na to nabrać. Ja osobiście dałem sobie czas by z ołówkiem w ręku policzyć ile można na tym "interesie" stracić, ale znam takich co dali sie na to nabrać. Ktoś tu musi robic niezły interes, skoro nieświadomych ludzi wpycha w to bagno. Zobaczcie czy np Piechowski, albo Majewski założyli sobie takie baterie. Gdyby to naprawde był dobry interes to oni pierwsi by to mieli. Wiem co mówię. Zwróćcie uwagę na to, że ten kredyt trzeba spłacac ok 10 lat. Teoretycznie te baterie powinny same się spłacać. Ale.... Przy założeniu ze cena energii będzie gwarantowana. Jak długo? 1 rok!!! A co przez następne 9 lat? A to. ze z własnej kieszeni bedziecie spłacać. I kto na tym zarobi??

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Koscierski.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości