Reklama

Hipoterapeuci z całego kraju zjechali do Stężycy

Polskie Towarzystwo Hipoterapii zawiązało się na przełomie lat 80 i 90. Rokrocznie hipoterapeuci biorą udział w konferencjach, by zdobywać wiedzę i wymieniać się doświadczeniami. Po raz pierwszy tego typu spotkanie odbyło się w północnej Polsce - w Stężycy, która w miniony weekend gościła kilkudziesięciu hipoterapeutów z całego kraju.

Od 17 do 18 października w Stężycy odbyła się Ogólnopolska Konferencja Hipoterapeutyczna. Było to pierwsze tego typu spotkanie, które odbyło się w północnej Polsce. Dotychczas odbywały się w centralnej Polsce i na południu, a najdalej wysuniętym punktem na północ był Bydgoszcz.

- Bardzo się cieszę, bo jest największa frekwencja ze wszystkich konferencji, jakie się odbyły. Do tej pory spotkania organizowane były przez duże uczelnie. Ja wyrwałam się z lasu i zorganizowałam konferencję samodzielnie - mówi prezes Fundacji Zdrowie Na Końskim Grzbiecie, Marta Sznajder.

Sobota uczestnikom konferencji upłynęła na wykładach, które prowadzili hipoterapeuci z całej Polski. W niedzielę zaś hipoterapeuci mogli wybrać między warsztatami teoretycznymi, a zajęciami w terenie. Ci drudzy odwiedzili leśniczówkę w Uniradze i wybrali się na spacer z końmi.

- W związku z tym, że pogoda nam nie dopisała, mieliśmy może trochę nietypowe zajęcia, jeśli chodzi o hipoterapie, ale wydaje mi się, że nasze rozmowy, wymiana doświadczeń, czasami jest cenniejsza niż typowa praca wykładowa. W tym samym czasie w Stężycy odbywały się warsztaty terapeutyczne z logopedii i rozwiązywania trudnych sytuacji poprzez hipoterapie - opowiada Marta Sznajder.

Patronatem Honorowy nad konferencją objęli Polski Związek Hodowców Koni oraz Polskie Towarzystwo Hipoterapii.

Dodajmy, że hipoterapia to forma rehabilitacji przy współpracy z koniem. Jest jedną z form rewalidacji wieloprofilowej, czyli oddziałującej jednocześnie ruchowo, sensorycznie, psychicznie i społecznie. Stosowana jest zarówno u dzieci, u młodzieży, jak i u dorosłych. Obecnie pod opieką Fundacji Zdrowie na Końskim Grzbiecie znajduje się około 60 dzieci.

AL
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Koscierski.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości