:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 8°C
powietrze Dobre

W Kościerzynie zapłonęły znicze. Oddano hołd Pawłowi Adamowiczowi

Odeszli od nas..., Kościerzynie zapłonęły znicze Oddano hołd Pawłowi Adamowiczowi - zdjęcie, fotografia
Koscierski.info 16/01/2019 21:36
Ania Lehmann

Kilkuset mieszkańców Serca Kaszub w środowy wieczór spotkało się na kościerskim Rynku, by w ciszy i zadumie oddać hołd tragicznie zmarłemu Pawłowi Adamowiczowi. Mieszkańcy zapalali znicze pod portretem prezydenta Gdańska, a o godzinie 20. przy dźwiękach piosenki Czesława Niemena "Dziwny jest ten świat" i Disturbed "The Sound of Silence" zapalili światełko do nieba.

Z potrzeby serca, solidarności z najbliższymi śp. Pawła Adamowicza i na znak protestu przeciwko nienawiści i przemocy mieszkańcy Serca Kaszub spotkali się w środowy wieczór na kościerskim Rynku, by upamiętnić tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska. A po frekwencji, można wysnuć tylko jeden wniosek, że ta oddolna inicjatywa mieszkańców była niezwykle potrzebna, bo zgromadziła w centrum Kościerzyny setki poruszonych niedzielnym tragicznym wydarzeniem osób.

- To, co się wydarzyło jest niewyobrażalne. Nie do pojęcia. Stała się straszna tragedia. To spotkanie było potrzebne. W ten sposób nie tylko oddajemy hołd śp. Pawłowi Adamowiczowi, ale mówimy stanowcze "nie" nienawiści i przemocy. Mamy nadzieję, że ta tragedia nie pójdzie na marne, że wyciągniemy z niej wnioski - przyznawali mieszkańcy.

Wielu z nich na Rynku pojawiło się ze zniczami, które zapłonęły pod portretem prezydenta Gdańska. O godzinie 20. przy dźwiękach piosenki Czesława Niemena "Dziwny jest ten świat" i Disturbed "The Sound of Silence" zapłonęło z kolei światełko dla nieba dla śp. Pawła Adamowicza.

Przypomnijmy, że wPomorskiem trwa żałoba. Od piątku od godziny 17. do soboty do godziny 19. decyzją prezydenta Andrzeja Dudy będzie trwać żałoba narodowa. Pogrzeb śp. Pawła Adamowicza zaplanowano na sobotę na godz. 12 w Bazylice Mariackiej. W czwartek, 17 stycznia o godz. 15 w Dworze Artusa odbędzie się uroczysta sesja Rady Miasta Gdańska poświęcona pamięci Pawła Adamowicza, z udziałem radnych miejskich wszystkich kadencji od 1990 r. O godz. 17 w Europejskim Centrum Solidarności przez 24 godziny wystawiona będzie trumna z ciałem śp. Pawła Adamowicza z asystą honorową.

Mieszkańcy będą mogli pożegnać się z prezydentem, a także wpisać się do księgi kondolencyjnej. W piątek o godz. 17 nastąpi wprowadzenie trumny do Bazyliki Mariackiej z pochodem ulicami miasta. W kościele do północy będzie możliwość pożegnania z prezydentem. W nocy zwłoki zostaną poddane kremacji. W sobotę od godz. 7 w bazylice wystawiona będzie urna z prochami prezydenta. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 12. Msza będzie transmitowana na telebimach w różnych częściach Gdańska.

AL

Reklama

W Kościerzynie zapłonęły znicze. Oddano hołd Pawłowi Adamowiczowi komentarze opinie

 • Prokuratura - niezalogowany 2019-01-21 11:36:45

  Dzięki Ośrodkowi Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożono oficjalne zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez radnego powiatu kościerskiego Pana Dariusza J. z PiS oraz Pana Kamila J. Obaj Panowie w mediach społecznościowych (Facebook) pokazali swoją prawdziwą "twarz".

 • Poolup - niezalogowany 2019-01-19 19:33:35

  Zaraz, zaraz! A kto przywiózł jakąś blachę że Smoleńska i relikwię z niej robił? Może nie był to fragment puszki po piwie, ale czego to fragment? Też nikt nie wie na pewno. A może to kawałek pudełka po paście do butów? A w oszklonej gablotce leży. Fanatyzm jest niebezpieczny.

 • One shot - niezalogowany 2019-01-19 13:14:48

  Czy kogoś jeszcze obchodzi , co ma do powiedzenia ten słaby, całkowicie pogubiony człowieczek?

 • #GX - niezalogowany 2019-01-19 12:51:03

  Senator Bonkowski przynajmniej prawdę mówi i krzyży z puszek po piwie nie robi jak twoi lewaccy kolesie

 • GX - niezalogowany 2019-01-18 23:56:53

  "Nasz".pożal się Boże,senator Bonkowski nie nabrał ogłady na politycznych salonach. Ale czego można się spodziewać po człowieku,który nie miał,nie ma i nie będzie miał klasy???

 • Komentarz - niezalogowany 2019-01-18 13:34:28

  Po niektórych komentarzach widać jak co niektórzy mają siano pod beretem zamiast mózgu. Proszę zobaczyć co wypisuje senator Bonkowski na swoim profilu FB. Od takich ludzi powinna zacząć Policja, która winna walczyć z nienawiścią. Internet wymknął się spod kontroli, oszołomy myślą, że są anonimowi. Sugeruję wszystkim portalom o zmianę funkcji komentowania. Już na niektórych ogólnopolskich portalach tak się dzieje. W jaki sposób? Chcesz komentować, zarejestruj się. To oczywiście jest do obejścia, ale na niektórych "chwilowych" oszołomów zadziała. Szukajmy rozwiązań, aby walczyć z tym hejtem ludzi upośledzonych z nienawiści.

 • GX - niezalogowany 2019-01-18 01:49:05

  Pobudko szacowna,byłam w Kościerzynie i uczciłam pamięć p.Adamowicza,bo chciałam.Bo tak trzeba! Bez względu na to,czy to zwykły Kowalski,czy poseł,prezydent-obojętnie z jakiej opcji,ludzi mordować nie wolno. Nikt nie każe Ci oddawać hołdu zamordowanemu ,słuchać przemówień i stać w kolejce do jego trumny. Tego ludziom nikt nie narzuca.Przychodzimy,bo chcemy. Chcemy zaprotestować przeciwko nienawiści,która doprowadziła do zaszlachtowania człowieka na oczach ludzi,w tym matek z dziećmi podczas radosnej imprezy charytatywnej,jakże potrzebnej. Nikt nami nie manipuluje. To kwestia wrażliwości,przyzwoitości i troski o dobro kraju i nas wszystkich.

 • Pobudka... - niezalogowany 2019-01-18 01:15:43

  Skończcie już. Kto z Was na rynku znał tego człowieka? Nikt. Wiecie tylko, że był prezydentem miasta i kojarzycie z telewizji. Czcicie go z uwagi na jego stanowisko i status społeczny? Jak zginie szaraczek to też zorganizujecie spotkanie na rynku? Nie sądzę bo nie będziecie kojarzyć tego kogoś z widzenia, z ekranów Waszych telewizorów, bo tylko tyle widzicie. Masie wystarczy dać hasło i bezkrytycznie idzie w ciemno. Myślenie nie boli. Z tej tragedii zaczyna się robić widowiskowy cyrk. Przemowy, kolejki, akcje i nie wiadomo co jeszcze. Nie dajcie sobą manipulować! Myślenie nie boli! Za chwile bedzie bohater narodowy, święty i przypisać się będzie wszystkie zasługi tego świata. Każdy medal ma dwie strony. Ciemną i jasną. Wy widzicie tylko tą, którą się Wam pokaże.

 • Niedzisiejsza... - niezalogowany 2019-01-17 21:08:49

  W. Szymborska -NIENAWIŚĆ
  "Spójrzcie, jaka wciąż sprawna, jak dobrze się trzyma w naszym stuleciu nienawiść. Jak lekko bierze przeszkody.
  Jakie to łatwe dla niej – skoczyć, dopaść..."
  Dopadła.....w Gdańsku ś.p. P. Adamowicza, jakże to trudne i nie do pojęcia.

 • Ewa - niezalogowany 2019-01-17 20:12:49

  Dlaczego mamy jechać do Korei? Dlatego że chcemy godnej żałoby dla prezydenta? Nie bądź śmieszny/a...

 • rex - niezalogowany 2019-01-17 19:10:17

  do poniżej: Nie trzeba jechać do Korei Północnej. wystarczy do Gdańska. Ale co ty tam wiesz jak ty najdalej byłeś w Polaszkach.

 • #rex #ewa - niezalogowany 2019-01-17 17:59:56

  No tak, jedźcie może do Korei Północnej, tam takich jak wy nie brakuje !

 • Ewa - niezalogowany 2019-01-17 15:46:20

  Do "rex" zgadzam się w 100%, iluminacje powinny być zgaszone tak jak w Gdańsku.

 • rex - niezalogowany 2019-01-17 12:51:07

  Iluminacje świetlne / świąteczne również powinny zostać wygaszone. Proszę spojrzeć na Gdańsk. Nie zobaczysz tam błyskającej choinki.

 • współczujący - niezalogowany 2019-01-17 10:04:44

  Do Ewy: Iluminacje świetlne nie mają nic wspólnego z ogłoszoną żałobą zarówno narodową czy też lokalną, jak w obecnym przypadku po śmierci śp. Prezydenta Gdańska na terenie Województwa. Na czas trwania ogłoszonej żałoby odwołuje się wszelkiego rodzaju imprezy masowe i widowiska rozrywkowe (koncerty, rozgrywki sportowe). Wskazana jest także powściągliwość w zachowaniu oraz zmiana programów telewizyjnych (ograniczenie emisji programów rozrywkowych, komedii, reklam). Stacje telewizyjne na czas żałoby narodowej zazwyczaj posługują się czarnym logo (lub także wstążką) na progu ekranu, natomiast w innych środkach masowego przekazu (prasa, internet) umieszczane są również czarne logotypy i strony. Oczywiście każdy na swój sposób też powinien zachować pewien umiar we wcześniej planowanych imprezach prywatnych w tak wyjątkowych i tragicznych sytuacjach z szacunku dla osoby, która zginęła lub najbliższej rodziny.

 • Ewa - niezalogowany 2019-01-16 23:50:42

  Piszecie że w pomorskim trwa żałoba... W takim razie dlaczego zapalone są iluminacje świąteczne???

 • współczujący - niezalogowany 2019-01-16 21:48:05

  Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...
  Dla przemocy i braku szacunku dla drugiego człowieka stanowcze NIE. "Zło dobrem zwyciężaj"

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Profesjonalne Usługi

Firma E-Parkiet Oferuje kompleksową usługę w zakresie: * montażu podłóg drewnianych; * renowacji podłóg drewnianych; * renowację tarasów; * montaż..


Dyskretny-Realny szuka na

SPOTKANIA w AUCIE z dziewczyna 18-27 lat z Gdanska,Gdyni,Wejherowa,Slupska,Tczewa,Malborka,Starogardu Gd.,Koscierzyny,Chojnic,Bytowa.dojade do..


Zatrudnię Pracownika Obsługi

Stacja Paliw ORLEN nr 4522 w Kościerzynie ul. Chojnicka (obok Mc Donald`s) Oferuję pracę na stanowisku Pracownik Obsługi Klienta oraz zdobycie..


Chrysler Voyager Limited,

Chrysler Voyager 2,8 Diesel, PEŁNA OPCJA, LIMITOWANA EDYCJA, NAJBOGATSZA WERSJA, PEŁNA ELEKTRYKA MIN.OTWIERANIE DZWI I KLAPY TYŁ AUTOMATYCZNIE..


Wywóz szamba

Zajmujemy się wywozem nieczystości płynnych z szamb, zbiorników bezodpływowych, zbiorników na wodę deszczową, basenów oraz przydomowych oczyszczalni..


Toyota Avensis 2.0 Diesel -

Sprzedam sam. osob. TOYOTA Avensis D-4D 2,0 Diesel, moc 116 KM, wersja wyposażenia Sol. Przebieg 154 tys. Kupiony przeze mnie w Salonie Toyoty w..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez koscierski.info, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

PortaleRegionalne.info Joanna Stoltman z siedzibą w Kartuzy 83-300, Mściwoja II 13 B/3

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"