Strażacy apelują do kierowców poruszających się drogą wojewódzką nr 214 o zachowanie szczególnej ostrożności. Od miejscowości Starej Kiszewy aż do Stężycy ciągnie się plama oleju, a co za tym idzie może być ślisko.
Strażacy otrzymali informację o plamie oleju w środę około godziny 13. Najprawdopodobniej oleista substancja wyciekała z cysterny przewożącej olej opałowy lub napędowy. Pojazd poruszał się drogą wojewódzką 211 od Starej Kiszewy w kierunku Stężycy.
Oleista substancja jest rozlana na około 30-kilometrowym odcinku. Straż pożarna apeluje więc do kierowców, by zachowali szczególną ostrożność na drodze. Nawierzchnia może być śliska, co może stwarzać zagrożenie w ruchu.
Likwidacją zagrożenia zajmowało się kilka zastępów straży pożarnej z Kościerzyny, Starej Kiszewy, Starych Polaszek, Skorzewa, Stężycy i Kartuz oraz służby zarządu dróg wojewódzkich.
- Otrzymałem informację od straży pożarnej, że na odcinku od Starej Kiszewy do Kościerzyny, w Kościerzynie oraz z Kościerzyny do Stężycy ciągnie się plama oleju. Wysłaliśmy swoje piaskarki, aby posypały te odcinki - mówi kierownik rejonu Dróg Wojewódzkich w Kartuzach, Jerzy Wojewódka.
Jak dodaje, będzie wnioskował o ustalenie sprawcy i żądał od niego zwrotu kosztów za likwidację plamy oleju.
Jak informuje rzecznik KP PSP w Kościerzynie, mł. bryg. Wiesław Kiedrowicz, strażacy zakończyli już akcję usuwania plamy oleju z jezdni.
W likwidację zagrożenia zaangażowali się także policjanci, którzy teraz będą pracować nad ustalaniem przyczyny i ewentualnego sprawcy zdarzenia.
- Policjanci brali udział w zabezpieczeniu akcji usuwania oleju z jezdni przeprowadzanej przez straż pożarną i służby zarządu dróg wojewódzkich. Będą prowadzone czynności w celu ustalenia osoby i przyczyn zdarzenia, które miało miejsce. Powiadomiono także kartuską policję - informuje p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Kościerzynie, nadkom. Tomasz Radomski.
Do sprawy wrócimy.
AL
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Komentarze