Niedawno odbyło się trójstronne spotkanie władz gminy Stężyca z miastem i gminą Kościerzyna. Uczestniczący w nim przedstawiciele samorządów zgodzili się na włączenie Stężycy do kościerskiego Planu Transportu Zbiorowego, ponieważ wielu uczniów z przyległej gminy do szkoły dojeżdża właśnie do Kościerzyny.
W ramach kościerskiego planu transportu zbiorowego uczniom dojeżdżającym do szkoły do Kościerzyny transport mają zapewnić kościerskie autobusy.
- Kościerski plan transportu zbiorowego jest już na ukończeniu. My na razie rozmawiamy, póki co, odbyło się już trójstronne spotkanie na którym władze miasta i gminy Kościerzyna wyraziły chęć współpracy gminą Stężyca. Pomysłów na współpracę jest cała masa - mówi wójt gminy Stężyca, Tomasz Brzoskowski.
Stężyca leży w powiecie kartuskim, jednak do stolicy swojego powiatu ma aż 25 kilometrów, a do Kościerzyny niecałe 10 km.
- Większość uczniów ze Stężycy dojeżdża do szkół średnich właśnie w Kościerzynie, co nie powinno dziwić ze względu na niewielką odległość - informuje Tomasz Brzoskowski.
Swój udział w zacieśnieniu komunikacji pomiędzy Kościerzyną a gminą Stężycą, będą miały planowane węzły integracyjne. Wielu uczniów po ich powstaniu będzie miało możliwość łatwiejszego dojeżdżania pociągiem do szkoły.
MSz
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Komentarze