Reklama

Stężyca w kościerskim Planie Transportu Zbiorowego

Niedawno odbyło się trójstronne spotkanie władz gminy Stężyca z miastem i gminą Kościerzyna. Uczestniczący w nim przedstawiciele samorządów zgodzili się na włączenie Stężycy do kościerskiego Planu Transportu Zbiorowego, ponieważ wielu uczniów z przyległej gminy do szkoły dojeżdża właśnie do Kościerzyny.

W ramach kościerskiego planu transportu zbiorowego uczniom dojeżdżającym do szkoły do Kościerzyny transport mają zapewnić kościerskie autobusy.

- Kościerski plan transportu zbiorowego jest już na ukończeniu. My na razie rozmawiamy, póki co, odbyło się już trójstronne spotkanie na którym władze miasta i gminy Kościerzyna wyraziły chęć współpracy gminą Stężyca. Pomysłów na współpracę jest cała masa - mówi wójt gminy Stężyca, Tomasz Brzoskowski.

Stężyca leży w powiecie kartuskim, jednak do stolicy swojego powiatu ma aż 25 kilometrów, a do Kościerzyny niecałe 10 km.

- Większość uczniów ze Stężycy dojeżdża do szkół średnich właśnie w Kościerzynie, co nie powinno dziwić ze względu na niewielką odległość - informuje Tomasz Brzoskowski.

Swój udział w zacieśnieniu komunikacji pomiędzy Kościerzyną a gminą Stężycą, będą miały planowane węzły integracyjne. Wielu uczniów po ich powstaniu będzie miało możliwość łatwiejszego dojeżdżania pociągiem do szkoły.

MSz
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Koscierski.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości