Reklama

Kościerscy policjanci najlepsi w Polsce

Policjanci z Kościerzyny, którzy reprezentowali garnizon pomorski w VI Ogólnopolskim Konkursie - Policjant Służby Kryminalnej Roku 2023, okazali się bezkonkurencyjni. We wspomnianej rywalizacji, która miała miejsce w Szkole Policji w Pile, zajęli pierwsze miejsce.

Organizatorem konkursu była Szkoła Policji w Pile, Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji oraz Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji,

Wszyscy uczestnicy biorący udział w ogólnopolskim konkursie, rywalizowali w konkurencji sprawdzającej umiejętności na miejscu zdarzenia.

Siedemnaście grup musiało się zmierzyć w takich konkurencjach jak – oględziny miejsca zdarzenia, gdzie zadanie polegało na ujawnieniu i zabezpieczeniu śladów kryminalistycznych, test wiedzy praktycznej, sprawdzian umiejętności strzeleckich oraz sprawdzian umiejętności praktycznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Reklama

Warto w tym miejscu wspomnieć, że w tegorocznego turnieju zaproszono w charakterze gości – drużynę reprezentującą Żandarmerię Wojskową.

Dodajmy, że w finałowym pojedynku wyłonieni zostali również:

  • najlepszy policjant sprawujący nadzór nad pracą dochodzeniowo - śledczą – kom. Aleksandra Skwierawska reprezentująca Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku (na co dzień pracująca w KPP w Kościerzynie)
  • najlepszy policjant dochodzeniowo - śledczy – podkom. Tomasz Ślepowroński z Komendy Wojewódzkiej Policji z/s w Radomiu,
  • najlepszy policjant operacyjno - rozpoznawczy – funkcjonariusz reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach,
  • najlepszy technik kryminalistyki – asp. szt.  Łukasz Bert z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku (na co dzień pracujący w KPP w Kościerzynie)

Laureaci Konkursu zostali uhonorowani nagrodami finansowymi ufundowanymi przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego oraz Komendanta Głównego Policji gen. Insp. Jarosława Szymczyka, a także odznakami laureatów konkursu „Policjant Służby Kryminalnej”, pucharami i dyplomami. Dodatkowo jednostki Policji, w których pracują trzej najlepsi technicy kryminalistyki, wyłonieni w drodze finałowych zmagań, otrzymały walizki kryminalistyczne ufundowane przez Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji.

Reklama

Honorowy patronat nad Konkursem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji – Pan Mariusz Kamiński, zaś patronat medialny – „Gazeta Policyjna”.

Fot. Izabela Pajdała-Kusińska?KGP oraz sierż. szt. Łukasz Kędziora/KWP Poznań

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Koscierski.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości