Na szczęście bez osób poszkodowanych zakończyło się czwartkowe zdarzenie, do którego doszło na terenie jednego z gospodarstw w Chróstach Wysińskich. Podczas koszenia zboża, przewrócił się kombajn.
W czwartek około godziny 12.20 policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu, do którego doszło na polu jednego z gospodarstw w Chróstach Wysińskich.
- Na miejsce skierowano policjantów, którzy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ustalili, że na jednym wzniesień doszło do przewrócenia się kombajnu. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń - podaje st. asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.
Trwa wzmożony czas pracy na roli. A w związku z tym rosną też statystyki związane z wypadkami podczas prac polowych. Zarówno policjanci, jak i przedstawiciele KRUS-u apelują do rolników, domowników, a także innych pracowników o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wykonywania prac.
W powiecie kościerskim w pierwszym półroczu tego roku zgłoszono dziewięć takich zdarzeń, żadne nie było śmiertelne.
– Z posiadanych danych za pierwsze półrocze 2020 wynika, że najczęściej wypadkom ulegają mężczyźni w wieku 40-49 lat, a kategoria wypadków, której najczęściej ulegają rolnicy to upadek osób na podwórzu, placach manewrowych, podczas konserwacji i naprawy maszyn oraz urządzeń rolniczych, a także w pomieszczeniach inwentarskich i wybiegach dla zwierząt. Przyczynami wypadku według statystyk jest niewłaściwe operowanie kończynami w sferze zagrożenia, niewłaściwa obsługa zwierząt gospodarskich, przemęczenie, nadmierny wysiłek fizyczny, a także niewłaściwe trzymanie narzędzi, środków i przedmiotów pracy – informuje Agnieszka Ksiądzyna, zastępczyni dyrektora ds. świadczeń KRUS oddziału regionalnego w Gdańsku.
Zdjęcia: OSP KSRG Wysin
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Czy kombajnista posiadał uprawnienia do obsługi tego typu maszyny? Policja pobłaża za bardzo nie kontrolując uprawnień kombajnistów a potem się dzieje na drogach !!!
A to było na drodze???
Moim zdaniem bez uprawnień był ten z pomocy drogowej. Zero wyobraźni i doświadczenia. Może by dało się naprawić ten kombajn ale pomocna pomoc drogowa załatwiła go na amen.
Tak fantazja niektorych w opisach ponosi, pomoc drogowa powinna wjechac na wzniesienie tam gdzie kombajn sie przewrócił?? Ludzie gdzie tu sens, toć to szczere pole , tylko sie cieszyc ze nikomu sie nic nie stalo,
Chyba widać że na polu.
https://m.facebook.com/1018527418185713/posts/3392601160778315/ Pomoc drogowa, bez komentarza.
Pseudo Pomoc drogowa i osoby które jej zleciły pseudo pomoc powinni płacić odszkodowanie za całkowite zniszczenie. Ważne że było to już po akcji ratowniczej. Przed pseudo pomocą kombajn można było naprawić.
Dokładnie. Terez to niech oni sypną kasą za zniszczenie tej maszyny doszczętnie.
kontrolować wszystkich pseudo kombajnistów...gdyby miał przeszkolenie wiedziałby jak się zachować na wzniesieniu...dobrze m tak teraz jeszcze karę dowalić za użycie służb ratunkowych
Idąc Twim tropem to wszyscy kierowcy powinni placic
Dlaczego była wezwana policja do przewróconego kombajnu?Pole pewnie prywatne,nikomu nic się nie stało.
Pewnie zbiorni by pełny a na wzniesieniu kiedy zawracał wystarczyła jakaś nie równość której nie widać i gotowe. A pomoc drogowa to idioci ,po pierwsze powinni opróżnić zbiornik potem odłączyć heder potem stawiać pod górę . Więc powinni ponieść koszty za maszynę amen.
Idiota to by ciezkim sprzetem wjechal pod górę w szczerym polu , troche pomyślunku ludzie
Brakowalo asekuraci starczylo dwa ciagniki i lina
Brawo dla firmy Draiwer z Kościerzyny,tak potrafi zrobić każdy tuman????
Dokładnie.
Czy kombajnista posiadał uprawnienia do obsługi tego typu maszyny? Policja pobłaża za bardzo nie kontrolując uprawnień kombajnistów a potem się dzieje na drogach !!!
A to było na drodze???
Moim zdaniem bez uprawnień był ten z pomocy drogowej. Zero wyobraźni i doświadczenia. Może by dało się naprawić ten kombajn ale pomocna pomoc drogowa załatwiła go na amen.