Reklama

Chrósty Wysińskie. Przewrócił się kombajn

Na szczęście bez osób poszkodowanych zakończyło się czwartkowe zdarzenie, do którego doszło na terenie jednego z gospodarstw w Chróstach Wysińskich. Podczas koszenia zboża, przewrócił się kombajn.

W czwartek około godziny 12.20 policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu, do którego doszło na polu jednego z gospodarstw w Chróstach Wysińskich.

- Na miejsce skierowano policjantów, którzy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ustalili, że na jednym wzniesień doszło do przewrócenia się kombajnu. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń - podaje st. asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Trwa wzmożony czas pracy na roli. A w związku z tym rosną też statystyki związane z wypadkami podczas prac polowych. Zarówno policjanci, jak i przedstawiciele KRUS-u apelują do rolników, domowników, a także innych pracowników o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wykonywania prac.

Reklama

W powiecie kościerskim w pierwszym półroczu tego roku zgłoszono dziewięć takich zdarzeń, żadne nie było śmiertelne.

– Z posiadanych danych za pierwsze półrocze 2020 wynika, że najczęściej wypadkom ulegają mężczyźni w wieku 40-49 lat, a kategoria wypadków, której najczęściej ulegają rolnicy to upadek osób na podwórzu, placach manewrowych, podczas konserwacji i naprawy maszyn oraz urządzeń rolniczych, a także w pomieszczeniach inwentarskich i wybiegach dla zwierząt. Przyczynami wypadku według statystyk jest niewłaściwe operowanie kończynami w sferze zagrożenia, niewłaściwa obsługa zwierząt gospodarskich, przemęczenie, nadmierny wysiłek fizyczny, a także niewłaściwe trzymanie narzędzi, środków i przedmiotów pracy – informuje Agnieszka Ksiądzyna, zastępczyni dyrektora ds. świadczeń KRUS oddziału regionalnego w Gdańsku.

Reklama

Zdjęcia: OSP KSRG Wysin

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    SC - niezalogowany 2020-08-14 15:16:33

    Czy kombajnista posiadał uprawnienia do obsługi tego typu maszyny? Policja pobłaża za bardzo nie kontrolując uprawnień kombajnistów a potem się dzieje na drogach !!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • gość 2020-08-14 20:37:55

    A to było na drodze???

    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Aha - niezalogowany 2020-08-14 16:52:54

    Moim zdaniem bez uprawnień był ten z pomocy drogowej. Zero wyobraźni i doświadczenia. Może by dało się naprawić ten kombajn ale pomocna pomoc drogowa załatwiła go na amen.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Koscierski.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości