Reprezentanci Kościerskiego Klubu Kyokushin Karate z powodzeniem zaprezentowali się podczas Mistrzostw Polski Karate Kontaktowego. W rywalizacji wzięło udział ponad 600 zawodników z 88 klubów z całej Polski, a tegoroczna edycja miała wyjątkowy charakter — po raz pierwszy na jednej arenie spotkali się przedstawiciele trzech wiodących organizacji: Polskiego Związku Karate Kontaktowego, Oyama Karate oraz Kenbukai.
Największe powody do radości przyniosły złote medale Kingi Żywickiej oraz Wiktora Gliszczyńskiego, którzy okazali się najlepsi w swoich kategoriach. Na podium stanął również Ignacy Sosnowski, zdobywając brązowy medal. Bardzo blisko medalu była Amelia Szweda, która zakończyła rywalizację na czwartym miejscu.
Pozostali zawodnicy również zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, tocząc wyrównane i emocjonujące pojedynki. Julita Bek oraz Tomasz Chmielewski przegrali swoje walki dopiero po dogrywkach, w których o wyniku decydowała nawet waga zawodników. Daniela Pelplińska tym razem nie zdobyła medalu, natomiast Amelia Kreft przegrała walkę o półfinał po zaciętej dogrywce. Wysoki poziom zawodów sprawił, że każdy pojedynek wymagał maksymalnej koncentracji i determinacji.
Według obserwatorów niektóre rozstrzygnięcia mogły budzić wątpliwości — szczególnie w przypadku Julity Bek i Amelii Kreft, które zdaniem wielu zasługiwały na zwycięstwo.
- Takie sytuacje są jednak częścią sportowej rywalizacji, w której wynik nie zawsze w pełni oddaje przebieg walki - stwierdza Krzysztof Sosnówka, trener Kościerskiego Klubu Kyokushin Karate.
Start w tak silnie obsadzonych zawodach i zdobyte medale potwierdzają wysoki poziom sportowy reprezentantów Kościerzyny oraz ich rosnącą pozycję na krajowej scenie karate kontaktowego. Więcej informacji o klubie, treningach i kadrze instruktorskiej można znaleźć na stronie karatekoscierzyna.pl.
Fot. Kościerski Klub Kyokushin Karate
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze