Reklama

Trzy kolizje na drogach powiatu

Do trzech kolizji doszło na drogach powiatu kościerskiego w miniony weekend. Przyczyną dwóch z nich było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności przy kierowaniu pojazdami. Szczególnie ważne jest dostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdni oraz zachowanie bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego.

Jak informuje mł. asp. Żaneta Podolska, p.o. rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, do pierwszego z tych zdarzeń doszło w piątkowe popołudnie w Pucu.

- Z ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia funkcjonariuszy wynika, że kierujący volkswagenem 28-letni mężczyzna na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wskutek czego zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doprowadził do zderzenia z oplem, którym kierował 33-letni mężczyzna. Obaj kierujący byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem w wysokości 1.500 zł - informuje mł. asp. Żaneta Podolska, p.o. rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

Reklama

Z kolei w niedzielę na drodze krajowej nr 20 w miejscowości Korne, kierujący nissanem 74-letni mężczyzna wskutek niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne barierki. W poniedziałkowy wczesny poranek służby interweniowały z kolei w Kościerzynie na ulicy Hallera, gdzie kierujący volvo 35-latek wymusił pierwszeństwo na fordze, którym kierowała 35-letnia kobieta.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności przy kierowaniu pojazdami. Szczególnie ważne jest dostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdni oraz zachowanie bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego. Mundurowi przypominają, że droga hamowania na mokrej lub oblodzonej nawierzchni znacznie się wydłuża. Dostosujmy zatem prędkość do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że w dużej mierze bezpieczeństwo zależy od nas samych.

Reklama

- Na nawierzchni jezdni pod wpływem opadów miejscami może zalegać śnieg i błoto pośniegowe, które powoduje, że koła mogą łatwo stracić przyczepność. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Apelujemy o to, by nie szarżować, myśleć, przewidywać zagrożenia - apelują mundurowi.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Koscierski.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości