Reklama

Nowa siedziba punktu krwiodawstwa w Kościerzynie

01/07/2024 11:22

W Kościerzynie otwarto nową siedzibę terenowego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku. Do tej pory działał on w budynku szpitala, a teraz został zlokalizowany przy ul. Wrzosowej 25.

Historia oddziału w Kościerzynie sięga końca lat 90. minionego wieku. Od początku funkcjonował w budynku kościerskiego szpitala, ale teraz przyszła pora na radykalne zmiany. Nowa siedziba oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa została zlokalizowana przy ul. Wrzosowej 25.

Od tego momentu personel oraz dawcy krwi będą funkcjonować w zupełnie nowych warunkach. W nowym obiekcie znalazły się – poczekalnia, rejestracja, gabinet lekarski oraz miejsce, gdzie będzie pobierana krew. Oczywiście, został również wyposażony w niezbędny sprzęt.

Reklama
- Nowa siedziba była budowana w trudzie i znoju i bardzo się cieszymy, że udało się ją zakończyć w czasie. Teraz możemy działać w nowej oraz komfortowej lokalizacji. Czujemy satysfakcję, że inwestycja w tak przyjemnym i dobrym miejscu da nam szansę na to, aby nasi dawcy mogli wspomagać cały system opieki zdrowotnej w bardziej komfortowych warunkach – podkreśliła Marlena Robakowska, dyrektor RCKiK w Gdańsku.
Marlena RobakowskaMarlena Robakowska

Stworzenie nowej siedziby dla dawców krwi było możliwe dzięki programowi „Poprawa funkcjonowania jednostki publicznej służby krwi poprzez unowocześnienie infrastruktury budowlanej i doposażenie w sprzęt”.

Reklama

W czasie uroczystości uhonorowano krwiodawców, którzy otrzymali odznaki „Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Otrzymali je – Rafał Hewelt, Leszek Lipiński, Mieczysław Majer, Paweł Skwierawski, Tomasz Skwierawski, Jacek Szmuda, Szymon Turzyński, Sebastian Wilma i Jan Zdrojewski.

Dodajmy na koniec, że w ciągu roku oddział terenowy w Kościerzynie pobiera ponad 5800 jednostek krwi oraz ponad 360 jednostek osocza. Wspomniane liczby sukcesywnie wzrastają.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 01/07/2024 14:12
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    xyz xyz 2024-07-01 17:49:12

    Kiedy w końcu będzie można oddać osocze? Od stycznia/lutego po dzisiejszy dzień nie można oddać, a aparatura jest w pomieszczeniu..

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Koscierski.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości