W Kościerzynie otwarto nową siedzibę terenowego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku. Do tej pory działał on w budynku szpitala, a teraz został zlokalizowany przy ul. Wrzosowej 25.
Historia oddziału w Kościerzynie sięga końca lat 90. minionego wieku. Od początku funkcjonował w budynku kościerskiego szpitala, ale teraz przyszła pora na radykalne zmiany. Nowa siedziba oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa została zlokalizowana przy ul. Wrzosowej 25.
Od tego momentu personel oraz dawcy krwi będą funkcjonować w zupełnie nowych warunkach. W nowym obiekcie znalazły się – poczekalnia, rejestracja, gabinet lekarski oraz miejsce, gdzie będzie pobierana krew. Oczywiście, został również wyposażony w niezbędny sprzęt.
- Nowa siedziba była budowana w trudzie i znoju i bardzo się cieszymy, że udało się ją zakończyć w czasie. Teraz możemy działać w nowej oraz komfortowej lokalizacji. Czujemy satysfakcję, że inwestycja w tak przyjemnym i dobrym miejscu da nam szansę na to, aby nasi dawcy mogli wspomagać cały system opieki zdrowotnej w bardziej komfortowych warunkach – podkreśliła Marlena Robakowska, dyrektor RCKiK w Gdańsku.
Stworzenie nowej siedziby dla dawców krwi było możliwe dzięki programowi „Poprawa funkcjonowania jednostki publicznej służby krwi poprzez unowocześnienie infrastruktury budowlanej i doposażenie w sprzęt”.
W czasie uroczystości uhonorowano krwiodawców, którzy otrzymali odznaki „Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Otrzymali je – Rafał Hewelt, Leszek Lipiński, Mieczysław Majer, Paweł Skwierawski, Tomasz Skwierawski, Jacek Szmuda, Szymon Turzyński, Sebastian Wilma i Jan Zdrojewski.
Dodajmy na koniec, że w ciągu roku oddział terenowy w Kościerzynie pobiera ponad 5800 jednostek krwi oraz ponad 360 jednostek osocza. Wspomniane liczby sukcesywnie wzrastają.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Kiedy w końcu będzie można oddać osocze? Od stycznia/lutego po dzisiejszy dzień nie można oddać, a aparatura jest w pomieszczeniu..
Kiedy w końcu będzie można oddać osocze? Od stycznia/lutego po dzisiejszy dzień nie można oddać, a aparatura jest w pomieszczeniu..