Reklama

Wielkie święto w Nadleśnictwie Lipusz

Po 110 latach od rozpoczęcia działalności, lipuscy leśnicy otrzymali sztandar. Jego uroczyste poświęcenie i przekazanie odbyło się w sobotę w siedzibie nadleśnictwa i połączone było z obchodami jubileuszu. Nie zabrakło również nagród i podziękowań dla najlepszych pracowników.

Nadleśnictwo Lipusz powstało w 1902 roku. Położone jest na terenie trzech powiatów: bytowskiego, kartuskiego i kościerskiego. W jego skład wchodzi 18 leśnictw i Szkóła Leśna Trawice.

Jubileusz 110 -lecia powstania jednostki uczczony został w wyjątkowy sposób. Otrzymała ona bowiem piękny sztandar, z wizerunkiem patrona leśników, świętego Jana Gwalberta.

Uroczystości odbyły się w sobotę. Rozpoczęła je msza święta w kościele p.w. św. Michała Archanioła w Lipuszu. W trakcie nabożeństwa sztandar został uroczyście poświęcony.

Kolejnym etapem obchodów był przemarsz wszystkich zebranych na plac przed nadleśnictwem, gdzie dokonano symbolicznego wbicia gwoździ w drzewiec sztandaru i przekazano go na ręce nadleśniczego Macieja Kostki.

Za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej nadane zostały także złote Medale za Długoletnią Służbę.

Tego dnia do Lipusza przybyło także wielu gości. Nie zabrakło przedstawicieli służb współpracujących takich jak straż pożarna czy policja, samorządowców i parlamentarzystów oraz myśliwych.

Po oficjalnym apelu zaproszeni goście udali się do nowo wyremontowanego obiektu, który do niedawna służył leśnikom za pomieszczenie gospodarcze - teraz będzie zaś pełnił funkcję sali konferencyjnej.

JM
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Koscierski.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości