Związek Gmin Wierzyca realizuje kampanię edukacyjną pod nazwą „Segreguję, ograniczam, nie marnuję. Ekologiczne wybory świadomego konsumenta”. Z tej okazji 9 sierpnia w Loryńcu odbędą się warsztaty ekologiczne, na których omówione zostaną kwestie związane z gospodarowaniem odpadami komunalnymi.
Związek Gmin Wierzyca realizuje kampanię edukacyjną pod nazwą „Segreguję, ograniczam, nie marnuję. Ekologiczne wybory świadomego konsumenta”. W ramach kampanii zostaną przeprowadzone warsztaty ekologiczne dla mieszkańców oraz czasowo przebywających turystów na terenie dziesięciu gmin Związku, na których zostaną omówione kwestie związane z gospodarowaniem odpadami komunalnymi.
Aspekty edukacyjne i informacyjne kampanii dotyczyć będą szczególnie realizacji działań kierunkowych, tj. promocji właściwego postępowania z odpadami, szczególnie w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych, edukacji i promocji z zakresu hierarchii postępowania z odpadami, zapobiegania powstawaniu odpadów, przeciwdziałania ich spalaniu, świadomych wyborów konsumenckich, nie marnowania żywności, pokazania wpływu jaki mamy na stan środowiska naturalnego.
W celu przybliżenia omawianej tematyki zostały przygotowane materiały edukacyjne w postaci eko poradników, zawierające rozbudowany słownik z odpadami, z którymi wielu mieszkańców nie wie co zrobić oraz ulotki magnesowej z zasadami prawidłowej segregacji odpadów. Zostanie także zorganizowany konkurs dla osób dorosłych oraz dzieci biorących udział w warsztatach edukacyjnych. Na zwycięzców czekają nagrody.
Konspekt spotkania:
https://zgwierzyca.pl/projekt/edukacja/20220101/2022_spotkania_konspekt.pdf
Materiały informacyjno-edukacyjne:
Ulotka informacyjna – „Postępowanie z odpadami komunalnymi”
Ulotka informacyjna w formie poradnika – zawiera „Eko poradnik” jak segregować odpady

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze