Tegoroczna aura sprzyja grzybiarzom - zarówno tym zapalonym, jak i zupełnym amatorom. Grzybów jest nie tylko dużo, ale częstokroć osiągają one imponujące rozmiary. W ubiegłym tygodniu prezentowaliśmy pokaźną galerię zdjęć ze zdobyczami naszych Czytelników. W ostatnich dniach zgłosiło się do nas jednak kolejnych dwoje szczęśliwców, którzy natrafili na grzyby-giganty.
Sezon grzybowy w pełni, więc ci, którzy lubią leśne wędrówki w poszukiwaniu darów lasu, w wolnym czasie powinni udać się do kaszubskich gajów, bo jak przekonują nasi Czytelnicy - jest na co "polować".
- Ten prawdziwek (na zdjęciu nr 4 - przyp.red.) ma 1,2 kg. W kapeluszu mierzy 31 cm. Znaleziony został w lasach Mirachowskich. Jest to największy okaz, jaki udało mi się kiedykolwiek znaleźć i co najważniejszy jest zdrowy - pisze pan Jan.
A jakim efektem kończą się Wasze wyjścia na grzyby? Jeśli macie się czym pochwalić, przesyłajcie do nas zdjęcia, a my je opublikujemy.
AL
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Komentarze