Reklama

Szymbark. Sprawca wypadku był pijany. Tłumaczy, że wypił po zdarzeniu

40-letni mieszkaniec Kartuz, który spowodował wypadek, do którego doszło w poniedziałek w Szymbarku, miał 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawca tłumaczy jednak, że wypił dopiero po zdarzeniu, gdyż był w szoku.

Do wypadku doszło w poniedziałek w godzinach popołudniowych. Kierujący samochodem toyota jadąc w kierunku Szymbarku, wjeżdżając na drogę krajową, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem marki Kia, którym kierował wójt gminy Kościerzyna.

W zdarzeniu ucierpiał zarówno wójt, jak i jego 62-letni współtowarzysz. Obaj zostali przewiezieni do szpitala w Kościerzynie. Gospodarz gminy po przebadaniu został wypuszczony do domu, pasażer został zaś zatrzymany na obserwacji.

Jak wynika z naszych informacji, podczas udzielania pomocy poszkodowanym, sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Miał udać się do Szymbarku, gdzie spożywał alkohol. Gdy zjawili się po niego funkcjonariusze policji, przyznał, że owszem pił alkohol, ale dopiero po wypadku, gdyż był w szoku.

Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 40-letni mieszkaniec Kartuz po dokonaniu czynności wyjaśniających został zwolniony do domu.

Anna Lehmann
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ryszard Ochucki - niezalogowany 2013-06-12 11:09:57

    Rękę dam sobie uciąć, że DNA sprawcy ma swoje korzenie nad Morzem Martwym. "ONI" się nie skrzywdzą.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Konto usunięte 27 - niezalogowany 2013-06-11 22:59:54

    Niezły wybieg.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    police - niezalogowany 2013-06-11 22:54:05

    Cwana bestia :D Jestem pewny ze byl pod wplywem dlatego uciekl a za nie udzielenie pierwszej pomocy do 3 lat i za spowodowanie wypadku grzywna. Dostanie wyrok w zawiasach, troche do placenia ale prawko w kieszeni :) Brawo!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Koscierski.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości