Awanse na wyższe stopnie, nagrody, wyróżnienia oraz podziękowania za pełną poświęceń pracę i trud włożony w utrzymanie bezpieczeństwa w powiecie - tak w środę świętowali kościerscy funkcjonariusze i pracownicy Policji z okazji przypadającego w lipcu Święta Policji.
Święto Policji w Polsce przypada 24 lipca. Kościerska komenda zorganizowała uroczystość z tej okazji w środę, 12 lipca. Na uroczystość, która odbyła się w sali koncertowej Szkoły Muzycznej w Kościerzynie zaproszono m.in. przedstawicieli władz samorządowych oraz jednostek współpracujących z policją. W uroczystej akademii wzięli też udział Pomorski Komendant Wojewódzki Policji nadinps. Andrzej Łapiński, Pomorski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Piotr Socha, a także wojewoda pomorski Dariusz Drelich.
- Dzisiejszy dzień jest tym dniem, kiedy można się pochwalić swoimi osiągnięciami. Jestem dumny z tego, że mogę wami kierować. Jestem dumny z tego, że w wielu trudnych sytuacjach to przede wszystkim wy jesteście w stanie działań skutecznie. Bez was żaden komendant sobie nie poradzi. Także jeszcze raz chylę czoło i cieszę się z waszych osiągnięć, awansów, wyróżnień. Każde wasze wyróżnienie i odznaczenie dowodzi tylko jedno, że jesteście coraz bardziej profesjonalni, a to dowodzi tego, że mieszkańcy i my w naszym powiecie jesteśmy bezpieczni. I oby tak było. Dziękuję też waszym bliskim. Ważne jest, by mieć kogoś, kto w trudnej sytuacji wspiera. Kogoś, kto na ciebie czeka po wielu godzinach. Kogoś, kto rozumie trud tej służby, ciągłe alarmy i bycie w gotowości. Robimy, to co lubimy i tak to właśnie wygląda - mówił podinsp. Adam Bork, Komendant Powiatowy Policji w Kościerzynie.Reklama
Głównym punktem gali tradycyjnie było wręczenie nagród i awansów. W kościerskim garnizonie, w ceremonialnej oprawie awanse na wyższe stopnie otrzymało kilkunastu policjantów. Nie obyło się także bez podziękowań i specjalnych nagród dla funkcjonariuszy od samorządowców. Podziękowania i wyróżnienia trafiły też do pracowników cywilnych.
- W imieniu policjantów, pracowników cywilnych i własnym pragnę podziękować za otrzymane awanse, nagrody i wyróżnienia. Jednocześnie pragnę zapewnić, że dołożymy wspólnie wszelkich starań, aby spełnić pokładane w nas nadzieje i oczekiwania. Niech to święto będzie okazją do przekazania słów uznania za niezwykle trudną i odpowiedzialną służbę na rzecz bezpieczeństwa publicznego - podkreślał asp. sztab. Dawid Potrykus.Reklama
W czasie uroczystości upamiętniono policjantów, który zginęli pełniąc służbę w okresie międzywojennym, jaki tych którzy zmarli w służbie współcześnie, a byli to: przod. Józef Sanecki, przod. Stanisław Krysztofiak, st. post. Franciszek Kukawka, st. post. Wiktor Bereszyński, st. post. Józef Maciejewski, post. Walerian Bogucki, post. Jan Siwek, post. Jan Rykowski, post. Feliks Szulerecki, post. Andrzej Hempel, post. Józef Mejza, asp. Piotr Mański, asp. Wojciech Andryk, asp. Stanisław Kaszubowski.
Lista odznaczonych, awansowanych i nagrodzonych funkcjonariuszy i pracowników cywilnych:
Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku z dniem 24 lipca 2023 roku mianował na kolejny stopień w korpusie oficerów młodszych:
na stopień nadkomisarza Policji awans otrzymał:
na stopień komisarza Policji awans otrzymał:
na kolejny stopień w korpusie aspirantów
na stopień aspiranta sztabowego Policji awans otrzymał:
na stopień aspiranta sztabowego Policji awanse otrzymali:
na stopień starszego aspiranta Policji awanse otrzymali:
na stopień aspiranta Policji awanse otrzymali:
Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku z dniem 24 lipca 2023 roku mianuje przedterminowo na pierwszy stopień w korpusie aspirantów
na stopień młodszego aspiranta Policji awans otrzymał:
Komendant Powiatowy Policji w Kościerzynie z dniem 24 lipca 2023 roku mianuje na kolejny stopień w korpusie podoficerów:
na stopień sierżanta sztabowego Policji awanse otrzymali:
na stopień starszego sierżanta Policji awanse otrzymali:
Komendant Powiatowy Policji w Kościerzynie z dniem 24 lipca 2023 roku mianuje na kolejny stopień w korpusie szeregowych
na stopień starszego posterunkowego Policji awanse otrzymali:
Wojewódzki Zarząd Zakładowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Policji w woj. pomorskim wyróżnił pracowników Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie:
Starosta Powiatu Kościerskiego wyróżniła nagrodami rzeczowymi pracowników:
Burmistrz Miasta Kościerzyna wyróżnił nagrodą rzeczową funkcjonariusza Policji:
Wójt Gminy Kościerzyna wyróżnił nagrodą pieniężną dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie:
Wójt Gminy Dziemiany wyróżnił nagrodą funkcjonariusza Posterunku Policji w Dziemianach
Wójt Gminy Lipusz wyróżnił nagrodą funkcjonariusza Posterunku Policji w Dziemianach
Wójt Gminy Stara Kiszewa wyróżnił nagrodą funkcjonariusza Posterunku Policji w Liniewie:
Wójt Gminy Nowa Karczma wyróżnił nagrodą funkcjonariusza Posterunku Policji w Liniewie
Wójt Gminy Liniewo wyróżnił nagrodą funkcjonariusza Posterunku Policji w Liniewie
Wójt Gminy Karsin wyróżnił nagrodą funkcjonariusza Posterunku Policji w Karsinie
Statuetki od Komendanta Powiatowego Policji w Kościerzynie i I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kościerzynie w podziękowaniu za współpracę wręczono:
Listy gratulacyjne otrzymali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie za zajęcie I miejsca w VI Ogólnopolskim Konkursie „Najlepsza Drużyna Służby Kryminalnej 2023”:
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze