Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Nie wiem czy wiecie ale od zeszłego roku Energa rozlicza nas właśnie rzeczywiście. Nie ma już prognozowania tylko dostajesz rachunek za zużyty prąd. I fakt można czekać na rachunek albo założyć konto i samemu podawać wskazanie licznika.
widzę dwie opcje - mieszkasz gdzie ta firma jest dystrybutorem lub druga że świadomie wprowadzasz czytających w błąd nawet kupując energie w innej firmie nadal płacisz za dostawę czyli przesył energii - ENERDZE po prostu otrzymujesz dwa rachunki, jeden za samą energie drugi za przesył...... mam nadzieję że pisałeś to nie świadomie bo inaczej to jesteś po prostu manipulantem :P pogodnych Świąt koguciku :D
Masakra z tymi rachunkami Tak wychodzi jak się wybiera nieodpowiedniego dostawce prądu. Ja na szczęście mimo ostrzegania i manipulacji wybrałem novum . Dodam tylko że nie boję się tak wysokich rachunków, bo ich nie mam :)
gdybym miała wydać na raz 4 tys. to poszłabym z torbami... dla mnie prognozowy system naliczania jest bezsensu. Ja u swojego dostawcy (novum) płace za tyle ile zużywam, mam dobrany pakiet do zużycia i to jest dobre. Teraz mam jeszcze okres gwarancji ceny i w ogóle się nie martwię że coś przekroczę. Polecam zmienić sprzedawcę na jakąś mniejsza firmę bo z monopolistami same problemy.
Dzięki, Stefan.
dokładnie :P http://www.energa.pl/dla-domu/rozliczenia-rzeczywiste/opis-oferty robię odczyty co miesiąc z dokładnością do 1,5 miesiąca max
RobinHut, piszemy o Enerdze. wejdź na stronę BOK Energa. trzeba najpierw utworzyć swoje konto, potem aktywować usługę "rozliczenie rzeczywiste". następnie czekać na akceptację od obsługi BOK (z reguły dzień-dwa)- przyjdzie mail z potwierdzeniem utworzenia konta. wtedy pozostaje tylko spisać licznik i wpisać dane na stronie. faktura jest wystawiana od razu i dostępna na Twoim profilu/stronie. rozliczenie trzeba robić co miesiąc- nie ma chyba innej opcji.
I musisz co miesiąc się rozliczać czy mozna np co dwa czy co trzy miesiące ?
Stefan, a takie coś to też w ENERDZE ?
@rosomak: tak zrobiłem jakiś czas temu właśnie po podobnej fakturce rozliczeniowej :P nie mam problemu od tego czasu, odczyty robię raz w każdym miesiącu trzeba pamiętać o odpowiednio wcześniejszym przelaniu kaski bo nie dokonasz odczytu jak nie będzie zaksięgowana co kilka miesięcy przychodzi gościu na odczyt kontrolny ale to nic nie zmienia i nie powoduje dodatkowej płatności polecam taki sposób rozliczeń :D
Z tego co czytam, to rachunki sa teraz wysokie bo wcześniej "podawano" za niskie wskazania. Więc w czym jest problem ? Przecież dopłacimy za zużyty prąd ! Moim zdaniem jedyne co pozostaje to poprosić ENERGĘ o rozłożenie płatności na raty.
polecam zmianę systemu rozliczania z "prognozy" na "rozliczenie rzeczywiste" (podajesz co miesiąc stan licznika na stronie i dostajesz fakturę za faktyczne zużycie). sam zrobiłem tak 2-3 lata temu. sposób "prognozowania" jest dosyć specyficznie obliczany i jest niejako formą kredytowania zakładu energetycznego przez klientów. polecam jednak przejście na "rozliczenie rzeczywiste" po spłaceniu wszystkich rachunków "prognozowanych" (wystawiają bodajże 2 czy 3 rachunki raz na pół roku- po wprowadzeniu odczytu sporządzanego przez kontrolera- wtedy kiedy robią "wyrównanie"). jeśli zrobicie to przed ich spłatą, dokonacie "rozliczenia rzeczywistego", do zapłaty będzie ładna sumka (i to płatna z góry). a tak suma ta rozłożona będzie na te kilka rachunków, a na koniec jak zrobicie "rozliczenie rzeczywiste", zostanie na waszym koncie zapewne nadwyżka. ja po takiej operacji miałem nadwyżki na bodajże pół roku zużycia prądu :)
misiu... Jedno jest pewne. Sposób naliczania opłat za energię elektryczną w Enerdze jest trochę specyficzny. Takie rachunki są efektem prognoz a nie faktycznego zużycia. Idzie to odkręcić, zmienić. Możesz też zmienić operatora dostarczającego energię elektryczną tak samo jak możesz przenieść numer do innej sieci komórkowej. Więc w sumie o co tu chodzi ? Niektórzy dostają dziwny rachunek za telefon, inni za TV, inni za prąd. Życie. Trzeba walczyć. Pomijając Energę. Prywatyzacja? Bo? Bo za dużo ciągle Polski w Polsce? Bo Polak jak pracuje w Państwowym, to mu się wszystko należy, o nic nie dba i wykorzystuje system a i tak jest źle. Jak nagle jest u prywaciarza to jeszcze gorzej! Kombinować nie można, pracować trzeba na każdą złotówkę. Jak to działa? Kiedy ludzie dojrzeją na tyle by dbać o swoje podwórko? http://nadzor.msp.gov.pl/nad/import/11,dok.html?szukaj[]=&ile=10&page=0
Oczywistym jest, że zawiniła tu Energa zatrudniając takich inkasentów i ona powinna ponieść koszty, a nie zwykli ludzie. Dopóki nie będzie prawdziwej prywatyzacji tego dziwnego zakładu, to tego typu patologie będą dalej miały miejsce.
Nie wiem czy wiecie ale od zeszłego roku Energa rozlicza nas właśnie rzeczywiście. Nie ma już prognozowania tylko dostajesz rachunek za zużyty prąd. I fakt można czekać na rachunek albo założyć konto i samemu podawać wskazanie licznika.
widzę dwie opcje - mieszkasz gdzie ta firma jest dystrybutorem lub druga że świadomie wprowadzasz czytających w błąd nawet kupując energie w innej firmie nadal płacisz za dostawę czyli przesył energii - ENERDZE po prostu otrzymujesz dwa rachunki, jeden za samą energie drugi za przesył...... mam nadzieję że pisałeś to nie świadomie bo inaczej to jesteś po prostu manipulantem :P pogodnych Świąt koguciku :D
Masakra z tymi rachunkami Tak wychodzi jak się wybiera nieodpowiedniego dostawce prądu. Ja na szczęście mimo ostrzegania i manipulacji wybrałem novum . Dodam tylko że nie boję się tak wysokich rachunków, bo ich nie mam :)