Reklama

Młodzież Budowlanki może już korzystać z nowoczesnej hali sportowej

Hala sportowa przy Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Kościerzynie, czyli popularnej Budowlance, została oficjalnie oddana do użytku. To jedna z najważniejszych inwestycji zrealizowanych przez powiat kościerski w tej kadencji. Budowa obiektu pochłonęła ponad 7 mln zł.

W tym uroczystym wydarzeniu oprócz dyrekcji Powiatowego Zespołu Szkół nr 2, nauczycieli, uczniów, uczestniczyli samorządowcy, parlamentarzyści, duchowni, przedstawiciele służb mundurowych, Rady Rodziców oraz wojewoda pomorski Dariusz Drelich, który mocno zaangażował się w pozyskanie dofinansowania na budowę hali z budżetu państwa. Na ten moment młodzież wraz z gronem pedagogicznym czekała od wielu lat, o czym wspomniał podczas swojego przemówienia dyrektor kościerskiej Budowlanki, Krzysztof Sowa.

- Za nami znajduje się budynek architektonicznie piękny, który już od końca XIX wieku, aż do dzisiaj, służy uczniom, i nie tylko uczniom, do uprawiania sportu. Wielu z nas osobiście mogło się przekonać, że pomimo całej sympatii do starej sali sportowej, przydałoby się znacznie więcej niż te 200 metrów kwadratowych. Pierwszy duży krok do polepszenia organizacji pracy szkoły pod kątem rozwoju kultury fizycznej został uczyniony w 2009 roku, kiedy to powstał kompleks boisk sportowych Orlik. Wówczas uczyło się około 900 uczniów. Wszyscy przyznamy, że sport jest w naszym życiu ważny, bo poprawia zdrowie, kondycję oraz odporność, a także uczy cierpliwości i pokory oraz daje sporo satysfakcji i motywacji. Nawet wśród tych, którzy go nie uprawiają, wyzwala sporo pozytywnych emocji, łączy społeczności i jest powodem do dumy. Sport szkolny daje szansę na rozwój i osiągnięcie mistrzowskich rezultatów. A w takich obiektach sportowych jak nasza hala, można już tylko czerpać przyjemność z uprawiania kultury fizycznej – podsumował Krzysztof Sowa.

Reklama

Dyrektor PZS nr 2 w Kościerzynie, jako przykład osiągania wielkich sukcesów sportowych podał wyniki absolwentów kościerskiej Budowlanki – Daniela Peka oraz Faustyny Kotłowskiej. Przypomnijmy, że pierwszy z wymienionych uczestniczył w trzech Igrzyskach Paraolimpijskich, które odbywały się w Londynie, Rio de Janeiro oraz Tokio, zdobywając dwukrotnie srebrne medale. Z kolei Faustyna Kotłowska wiele razy zdobywała najwyższe laury na Mistrzostwach Świata oraz Europy osób niepełnosprawnych w takich dyscyplinach jak pchnięcie kulą, czy rzut dyskiem. Reprezentowała także barwy naszego kraju podczas ostatniej Paraolimpiady w Tokio.

- Jestem wzruszona, że dzisiaj, w imieniu samorządu powiatu kościerskiego mogę przekazać ten wspaniały obiekt do użytku społeczności uczniowskiej PZS nr 2 w Kościerzynie. Dokładnie w marcu 2020 odbyło się w tym miejscu przekazanie wykonawcy terenu budowy. A dzisiaj możemy już świętować otwarcie tego wspaniałego obiektu, o którym marzyła cała społeczność szkolna wraz z dyrektorem, który od wielu lat zabiegał o to, by to marzenie się spełniło – podkreśliła Alicja Żurawska, starosta kościerski.

Reklama

Dodajmy, że oficjalne otwarcie hali sportowej zostało uświetnione przez występy artystyczne uczniów ze szkolnego zespołu Dream Team.

Przypomnijmy, że inwestycja była możliwa dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki, które udało się pozyskać władzom powiatu kościerskiego. Całe przedsięwzięcie oszacowano na kwotę ponad 7 milionów złotych, z czego 3,6 mln zł, to kwota zdobyta w ramach wspomnianej dotacji. Pozostała część środków finansowych pochodziła z budżetu powiatu. Budowlanka jest największą szkołą ponadpodstawową w powiecie kościerskim. Uczęszcza do niej ponad 1100 uczniów, którzy do tej pory korzystali z sali gimnastycznej, która powstała jeszcze w XIX wieku.

Reklama

W ramach inwestycji została wybudowana pełnowymiarowa sala sportowa (43 metry na 23 metry i wysokości 14,34 m) dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych wraz z zapleczem socjalno-sanitarnym (toalety, pomieszczenia dla trenerów, szatnie, magazyn), a także parking. Ponadto, w starej sali gimnastycznej został przeprowadzony generalny remont. Trzeba też wspomnieć, że obiekt już wkrótce będzie wyposażony w nowoczesną siłownię. Wykonawcą robót była firma ECOZET.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gieruś - niezalogowany 2022-01-25 13:33:38

    Zajedabista hala. Ciekawe, kiedy ktoś przypomni sobie o tym, że "Drzewna" nie ma konkretnej sali... Stawiam na jakiś 2030-2035 rok, bo przecież "Drzewna" zawsze była dla choćby takiego LO szkołą "gorszej kategorii"...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • wujek wladek - niezalogowany 2022-01-25 15:56:17

    no bo jest chujowa szkola to co zrobisz ????

    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Stefek - niezalogowany 2022-01-25 13:55:55

    P.L. jak ty się starzejesz.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Koscierski.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości