Awanse na wyższe stopnie, nagrody, wyróżnienia, podziękowania za pełną poświęceń pracę i trud włożony w utrzymanie bezpieczeństwa w powiecie - tak świętowali kościerscy funkcjonariusze w przeddzień przypadającego w kraju Święta Policji.
Ogólnopolskie Święto Policji przypada na czwartek. W przeddzień tegoż wydarzenia świętowali kościerscy stróże prawa. Wspólne świętowania zainaugurowała msza święta. Po niej funkcjonariusze, pracownicy komendy i zaproszeni goście zebrali się w hali Sokolnia.
Tam, jak co roku, głównym punktem gali było wręczenie nagród i awansów. Na wyższe stopnie awansowało niemal 50 funkcjonariuszy.
Nie obyło się także bez podziękowań od licznie zgromadzonych samorządowców i przedstawicieli służb współpracujących, którzy postanowili też wyróżnić poszczególnych policjantów.
LISTA AWANSOWANYCH
Komendant Powiatowy Policji w Kościerzynie mł. insp. Andrzej Czaja otrzymał awans na stopień inspektora Policji oraz w uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania porządku publicznego przez Ministra Spraw Wewnętrznych odznaczony zostało Złotą Odznakę Zasłużony Policjant
Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kościerzynie Tomasz Radomski z okazji jubileuszu 20-lecia służby w Policji wyróżniony został nagrodą rzeczową przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku
Dwóch funkcjonariuszy w uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania porządku publicznego przez Ministra Spraw Wewnętrznych odznaczonych zostało Brązową Odznaką Zasłużony Policjant
Naczelnik Wydziału Prewencji Adam Bork z dniem 28 listopada 2013 roku został mianowany na stopień podkomisarza Policji, uroczyste wręczenie aktu mianowania nastąpiło w dniu 24.07.2014 r.
na stopień aspiranta sztabowego awansowano:
st. asp. Dariusza Kiżewskiego
st. asp. Mariusza Perszewskiego
st. asp. Artura Rolbieckiego
st. asp. Roberta Wichmana
st. asp. Marcina Wysockiego
na stopień starszego aspiranta awansowano:
asp. Łukasza Kozielca
asp. Daniela Krzymińskiego
asp. Grzegorza Puzdrowskiego
asp. Seweryna Ugowskiego
na stopień aspiranta awansowano:
mł. asp. Remigiusza Ciężaka
mł. asp. Mariusza Ellwarta
mł. asp. Roberta Kurszewskiego
mł. asp. Sylwię Lange-Litwińską
mł. asp. Dawida Medykowskiego
mł. asp. Jacka Peplińskiego
mł asp. Andrzeja Rużyła
mł. asp. Leszka Szychuckiego
na stopień sierżanta sztabowego awansowano:
sierż. szt. Marcina Chajewskiego
sierż. szt. Krzysztofa Cybuskiego
sierż. szt. Artura Felskowskiego
sierż. szt. Michała Grota
sierż. szt. Ariela Okroja
sierż. szt. Janusza Pobłockiego
sierż. szt. Andrzeja Sokołowskiego
sierż. szt. Dawida Stenka
na stopień starszego sierżanta awansowano:
sierż. Leona Kropidłowskiego
sierż. Dominika Łyskowskiego
sierż. Krystiana Sikora
na stopień starszego posterunkowego:
post. Waldemara Lamka
post. Przemysława Laska
post. Łukasza Świtała
post. Macieja Wesołowskiego
post. Hieronima Nierzwickiego
Anna Lehmann
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Komentarze