Środowy wieczór nieznani dotąd sprawcy wybrali sobie na włamania do domków letniskowych i przyczep kempingowych nad jeziorem Drzęszcz w Konarzynach. Obecnie nie wiadomo jeszcze ile wynoszą straty wyrządzone przez wandali. Policja nadal prowadzi czynności wyjaśniające w tej sprawie.
O włamaniach do domków letniskowych oraz przyczep kempingowych nad jeziorem Drzęszcz w Konarzynach poinformowała nas nasza Czytelniczka. Informacje te potwierdza kościerska policja, która w środowy wieczór otrzymała zgłoszenie w tej sprawie od właściciela działek.
- Właściciel terenu nad jeziorem, który dzierżawi działki pod domki holenderskie i przyczepy kempingowe usłyszał hałas i dźwięk wybijanych szyb, więc powiadomił policję. Na miejsce zdarzenia natychmiast udali się policjanci, ale z uwagi, że było już ciemno, czynności podjęto dopiero w czwartek rano - informuje p.o. rzecznika prasowego, Anna Troka.
Jak dodaje, funkcjonariusze zastali między innymi powybijane szyby w obiektach. Na razie jednak z uwagi na brak kontaktu z właścicielami poszczególnych domków, trudno szacować dokładne straty i kwalifikować kategorię przestępstwa. Nie wiadomo bowiem, czy wandale zniszczyli tylko mienie, czy także skradli jakieś przedmioty.
Funkcjonariusze nadal prowadzą więc czynności wyjaśniające w tej sprawie.
Anna Lehmann
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Komentarze