Na terenie gminy Karsin powstania Główny Punkt Zasilania. Wartość inwestycji szacowana jest na około 16 mln zł, a powstanie według zasady "zaprojektuj i wybuduj". Stacja elektroenergetyczna ma zostać wybudowana do końca 2017 roku. Dzięki temu projektowi okresowe braki mocy dla największych zakładów przemysłowych, jak i mieszkańców przejdą do historii.
W karsińskim urzędzie odbyło się pierwsze robocze spotkanie w sprawie budowy Głównego Punktu Zasilania dla gminy Karsin. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele ds. inwestycji i rozwoju spółki Energa Operator jako głównego inwestora, przedstawiciele głównego wykonawcy wyłonionego w przetargu jeszcze w 2015 roku - firmy SAG Elbud Gdańsk S.A. oraz gminy Karsin.
Stacja elektroenergetyczna ma powstać do końca 2017 roku, a wykonana ma zostać według zasady "zaprojektuj i wybuduj". Wartość inwestycji szacuje się na około 16.000.000 zł.
- W wyniku budowy Głównego Punktu Zasilania w gminie Karsin zakończą się problemy z okresowymi brakami mocy dla największych zakładów przemysłowych, ośrodków wczasowych oraz odbiorców indywidualnych, zwłaszcza w sezonie letnim - informuje karsiński samorząd.
Nowa inwestycja ma także spowodować wzrost zatrudnienia w zakładach, które planują rozbudowę, a większe wpływy do budżetu gminy z tytułu podatku od budowli. Dodatkowo nastąpi także możliwość wzrostu mocy energii elektrycznej dla firm i mieszkańców gminy Dziemiany.
AL info. UG Karsin
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Komentarze