Reklama

Karsin. Powstanie Główny Punkt Zasilania

Na terenie gminy Karsin powstania Główny Punkt Zasilania. Wartość inwestycji szacowana jest na około 16 mln zł, a powstanie według zasady "zaprojektuj i wybuduj". Stacja elektroenergetyczna ma zostać wybudowana do końca 2017 roku. Dzięki temu projektowi okresowe braki mocy dla największych zakładów przemysłowych, jak i mieszkańców przejdą do historii.

W karsińskim urzędzie odbyło się pierwsze robocze spotkanie w sprawie budowy Głównego Punktu Zasilania dla gminy Karsin. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele ds. inwestycji i rozwoju spółki Energa Operator jako głównego inwestora, przedstawiciele głównego wykonawcy wyłonionego w przetargu jeszcze w 2015 roku - firmy SAG Elbud Gdańsk S.A. oraz gminy Karsin.

Stacja elektroenergetyczna ma powstać do końca 2017 roku, a wykonana ma zostać według zasady "zaprojektuj i wybuduj". Wartość inwestycji szacuje się na około 16.000.000 zł.

- W wyniku budowy Głównego Punktu Zasilania w gminie Karsin zakończą się problemy z okresowymi brakami mocy dla największych zakładów przemysłowych, ośrodków wczasowych oraz odbiorców indywidualnych, zwłaszcza w sezonie letnim - informuje karsiński samorząd.

Nowa inwestycja ma także spowodować wzrost zatrudnienia w zakładach, które planują rozbudowę, a większe wpływy do budżetu gminy z tytułu podatku od budowli. Dodatkowo nastąpi także możliwość wzrostu mocy energii elektrycznej dla firm i mieszkańców gminy Dziemiany.

AL
info. UG Karsin
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Koscierski.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości