Reklama

Bawili się i pomagali Magdzie

8400 złotych udało się zabrać podczas piątkowego balu charytatywnego, który odbył się w kartuskiej restauracji "Złota Jesień". Pieniądze pomogą 15-letniej Magdalenie Kloskowskiej z Kościerzyny.

Ponad 130 osób bawiło się w piątek podczas imprezy pod nazwą "Carska Rosja". Biesiadnikom przygrywał zespół Julia Vikman Band, który występował na jednej scenie m.in. z Marylą Rodowicz, Moscow City Ballet i Chórem Aleksandrowa. Uczestnicy balu mogli także skosztować tradycyjnych rosyjskich przysmaków.

Główną atrakcją a także celem balu było przeprowadzenie aukcji na rzecz Magdaleny Kloskowskiej, niepełnosprawnej 15-letniej dziewczynki, która mimo ogromnego bagażu życiowych doświadczeń osiąga liczne sukcesy sportowe. Rodzice Magdy nie żyją, a ona sama przebywa pod opieką rodziny zastępczej.

- Chęć pomocy innym wyniosłam z mojego rodzinnego domu. Mój ojciec zawsze mówił "Jeśli pomożesz dziesięciu osobom, to gdy będzie Ci źle, to chociaż jedna z nich pomoże także tobie". Od wielu lat organizujemy podobne akcje. Rozpoczynaliśmy je wraz z Markiem Neubauerem oraz księdzem Janem Kownackim. W chwili obecnej księdza zastąpił Jerzy Karpiński, który wraz z Markiem przeprowadzili licytację. Sądzę, że to także dzięki nim aukcja przebiegła sprawnie, z uśmiechem i każdy kto chciał wspomóc Madzię mógł z przyjemnością wydać pieniądze - mówi Maria Gosk, organizatorka balu.

Chętnych, zarówno tych którzy ofiarowali przedmioty na aukcję, jak i licytujących nie brakowało. W sumie, w czasie balu, udało się zebrać aż 8400 złotych. Dzięki tym funduszom Magda będzie mogła dalej rozwijać swoje talenty.

- Madzia, jak każde dziecko, jest cudowna, żywa i otwarta. To wspaniałe, że w swojej życiowej tragedii spotkała także ludzi którzy jej pomagają. Jako osoba związana z turystyką i sportem cieszę się także, że mimo swojej niepełnosprawności zainteresowała się grą w tenisa stołowego i odnosi sukcesy. Sport to nauka uczciwej i sportowej walki, dająca dużą moc do życia, które często różnie nas doświadcza. Obiecałam jej, że już niedługo się spotkamy i rozegramy mecz sparingowy w tenisa, którego osobiście bardzo lubię. Najbardziej cieszy mnie to, co powiedziała mi podczas balu sama Madzia, a mianowicie, że świat jest piękny - dodaje Maria Gosk.

JM
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Koscierski.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości