W Hotelu Wrota Kaszub w Starej Kiszewie 17 par małżeńskich odebrało odznaczenia z okazji 50-lecia wspólnego pożycia. Uroczystość zorganizował samorząd gminy.
W 1975 roku w gminie Stara Kiszewa ślub wzięło 73 pary. Do jubileuszu 50-lecia małżeństwa dotrwało 17 z nich. Właśnie te pary były bohaterami uroczystości, która odbyła się w Hotelu Wrota Kaszub w Starej Kiszewie.
W wydarzeniu wzięli udział wicewojewoda pomorski Emil Rojek, wójt gminy Andrzej Hinc, zastępca wójta Robert Ebertowski, skarbnik gminy Joanna Wantoch-Rekowska oraz zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Kamila Filipkowska.
Centralnym punktem uroczystości było wręczenie odznaczeń nadanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Karola Nawrockiego. Każda z jubilatek otrzymała też różę i pamiątkowy upominek. Pary odnowiły przysięgę małżeńską, po czym gości zaproszono na poczęstunek.
Oprawę muzyczną zapewniła Wiktoria Piechowska z Gminnej Świetlicy w Starej Kiszewie, która zagrała na keyboardzie pod kierunkiem Krystyny Richter i Karola Wiśniewskiego.
— Złote Gody to nie tylko rocznica, to symbol wytrwałości i siły relacji. Historie tegorocznych jubilatów są najlepszym dowodem na to, że prawdziwa więź potrafi przetrwać próbę czasu. Ich przykład inspiruje i przypomina, że miłość to codzienny wybór, który z biegiem lat nabiera jeszcze głębszego znaczenia — powiedział wójt Andrzej Hinc.Reklama
Jubilaci Złotych Godów 2025
Fot. UG Stara Kiszewa
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze