Aż siedem osób zostało poszkodowanych w wyniku wypadku, do którego doszło w Wieżycy na trasie Egiertowo - Kościerzyna. Zderzyły się tam trzy pojazdy.
Do zdarzenia doszło w środę około godziny 13. w Wieżycy na drodze krajowej nr 20.
- Kierujący Oplem Vivaro 19-letni mieszkaniec Gdańska jadąc od strony Kościerzyny na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie wjechał do rowu. jadący z przeciwnego kierunku kierujący DAFem 58-letni mężczyzna chcąc uniknąć zdarzenia zjechał na drugi pas ruchu, gdzie zderzył z jadącym z przeciwnego kierunku VW Lupo, którym kierowała 18-letnia mieszanka Gdańska - informuje rzecznik kartuskiej policji, Jarosława Krefta.
Łącznie w wypadku brało udział 10 osób z czego aż siedem (cztery z Volkswagena oraz trzy z samochodu dostawczego) na skutek odniesionych obrażeń przetransportowano do szpitala.
Droga krajowa nr 20 na miejscu zdarzenia jest całkowicie zamknięta, wyznaczono objazdy.
W akcji ratowniczej wzięła udział JRG Kartuzy, JRG Kościerzyna, OSP Szymbark, OSP Kłobuczyno, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.
AL, MSz
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Komentarze