Strażacy wciąż walczą ze skutkami gwałtownej burzy, która w piątkowy wieczór przeszła nad Kaszubami. Do tej pory odnotowali już 116 interwencji, a wciąż napływają kolejne zgłoszenia. Najwięcej zdarzeń odnotowano na terenie gmin Kościerzyna i Stara Kiszewa. Porywisty wiatr uszkodził m.in. 10 budynków mieszkalnych i gospodarczych.
Jak informuje mł. kpt. Mateusz Szmaglik, rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Kościerzynie, do godziny 8. odnotowano 116 interwencji. Strażacy wciąż jednak walczą ze skutkami burzy. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych. Najwięcej zdarzeń odnotowano w gminach Kościerzyna i Stara Kiszewa. Porywisty wiatr uszkodził m.in. dziesięć budynków mieszkalnych i gospodarczych. Większości interwencji dotyczyła głównie powalonych drzew i zerwanych linii energetycznych.
fot. OSP Stara Kiszewa
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze