Reklama

Uszkodzone budynki, powalone drzewa, uszkodzone linie - blisko 120 strażackich interwencji

Strażacy wciąż walczą ze skutkami gwałtownej burzy, która w piątkowy wieczór przeszła nad Kaszubami. Do tej pory odnotowali już 116 interwencji, a wciąż napływają kolejne zgłoszenia. Najwięcej zdarzeń odnotowano na terenie gmin Kościerzyna i Stara Kiszewa. Porywisty wiatr uszkodził m.in. 10 budynków mieszkalnych i gospodarczych.

Jak informuje mł. kpt. Mateusz Szmaglik, rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Kościerzynie, do godziny 8. odnotowano 116 interwencji. Strażacy wciąż jednak walczą ze skutkami burzy. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych. Najwięcej zdarzeń odnotowano w gminach Kościerzyna i Stara Kiszewa. Porywisty wiatr uszkodził m.in. dziesięć budynków mieszkalnych i gospodarczych. Większości interwencji dotyczyła głównie powalonych drzew i zerwanych linii energetycznych. 

fot. OSP Stara Kiszewa

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Koscierski.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości