Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kaliszu Kaszubskim przystąpili do egzaminu na kartę rowerową pod czujnym okiem dzielnicowego z gminy Dziemiany. Młodzi rowerzyści musieli wykazać się nie tylko znajomością przepisów ruchu drogowego i umiejętnością jazdy, ale także podstawami udzielania pierwszej pomocy.
Dzielnicowy gminy Dziemiany uczestniczył w egzaminie na kartę rowerową w Szkole Podstawowej w Kaliszu Kaszubskim. Podczas egzaminu oceniana była zarówno wiedza teoretyczna uczniów z zakresu zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak i ich praktyczne umiejętności jazdy rowerem na przygotowanym torze przeszkód.
Jak zaznacza Piotr Kwidziński, rzecznik prasowy kościerskiej policji, podczas egzaminu sprawdzano również podstawowe umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem – zarówno w części teoretycznej, jak i praktycznej.
- Liczymy na to, że wysoki poziom wiedzy i świadomości młodych ludzi przyczyni się w przyszłości do zmniejszenia liczby zdarzeń drogowych oraz poprawy bezpieczeństwa na drogach – podsumowuje Piotr Kwidziński, rzecznik prasowy KPP w Kościerzynie.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze