Tegoroczne lato póki co nie sprzyja miłośnikom plażowania i leniuchowania nad wodą, ale dla grzybiarzy aura jest wymarzona. W okolicznych lasach już teraz można znaleźć wyjątkowe okazy. Sztuka ta udała się m.in. państwu Ewie i Andrzejowi Markowskim z Żukowa, którzy ze spaceru w okolicach Brodnicy Dolnej wrócili z ogromnym wręcz prawdziwkiem.
Grzyb-gigant znaleziony został we wtorek w okolicach Brodnicy Dolnej. Olbrzym rozrósł się do tak słusznych rozmiarów, że doczekał się nawet pamiątkowej fotografii ze szczęśliwymi znalazcami.
Prawdziwek, który trafił na stół państwa Ewy i Andrzeja Markowskich z Żukowa liczył sobie aż 34 cm średnicy.
- Sezon na grzyby można zatem uznać w 100 procentach za rozpoczęty! Życzymy wszystkim grzybiarzom nie mniejszych zdobyczy - napisali do nas szczęśliwi grzybiarze.
Bartek Gruba
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Komentarze