Reklama

To był tragiczny weekend na drogach powiatu kościerskiego

W sobotę i niedzielę kościerscy policjanci zabezpieczali cztery wypadki drogowe. Na miejscu pracowali funkcjonariusze z kościerskiej komendy. W czterech zdarzeniach drogowych siedem osób z obrażeniami ciała trafiło do szpitali, jedna poniosła śmieć. Obecnie mundurowi wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadków. Policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje, ale też innych osób.

W sobotę, 13 stycznia br. na terenie powiatu kościerskiego doszło do dwóch wypadków drogowych.

- Pierwsze zgłoszenie o godz. 11.00 dotyczyło zderzenia dwóch samochodów na drodze krajowej nr 20 na trasie Kłobuczyno – Szymbark. 35-letni kierujący hyundaiem, wykonując nieprawidłowy manewr w lewo, zderzył się z fordem mondeo, którym kierowała 45-letnia kobieta. W wyniku tego wypadku do szpitala trafił 35-latek. Tego samego dnia przed godz. 13.00 na drodze wojewódzkiej nr 214 doszło do drugiego wypadku. Tam samochód osobowy marki Hyundai, którym kierował 54-latek, wjeżdżając na drogę wojewódzką, wymusił pierwszeństwo i zderzył się z jadącym drogą z pierwszeństwem samochodem marki Mazda, którym kierowała 40-letnia kobieta. Ranne 4 osoby zostały przewiezione do szpitali - podaje asp. sztab. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji. 

Reklama

W niedzielę o godz. 11.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na trasie Wielki Klincz - Wielki Podleś.

- Na miejscu policjanci ustalili, że 37-letnia mieszanka powiatu kościerskiego straciła panowanie nad samochodem marki  VW Polo i uderzyła w balustradę. W wyniku tego wypadku kobieta zmarła. Na miejscu pracowali funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora. Do kolejnego wypadku doszło po godzinie 14 na drodze krajowej nr 20 na trasie Kłobuczyno - Kaliska Kościerskie. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 22-letnia kierująca audi nie zachowała należytych środków ostrożności i najechała na tył samochodu marki Opel, którym jechał 65-latek. Siła uderzenia była tak duża, że auto uderzyło także w jadącego z naprzeciwka fiata pandę, którym kierował 58-latek. W wyniku tego wypadku dwoje pasażerów fita trafiło do szpitala. Policjanci sprawdzili trzeźwość wszystkich uczestników zdarzeń - byli trzeźwi - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. 

Reklama

Mundurowi, którzy pracowali na miejscach wypadków, wykonali oględziny pojazdów, sporządzili dokumentację fotograficzną i rozmawiali ze świadkami. Na podstawie zebranych na miejscu materiałów, funkcjonariusze wyjaśniają teraz przyczyny i okoliczności tych zdarzeń drogow

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Koscierski.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości