Do tragicznego wypadku doszło nad jeziorem w Szumlesiu Królewskim. Utopił się w nim 43-letni mężczyzna. Nad akwenem przebywał z żoną, która powiadomiła o jego zniknięciu pod taflą wody.
W sobotę około godziny 15.40 w dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Szumleś Królewski nad jeziorem topi się mężczyzna. W to miejsce natychmiast zostali wezwani policjanci, jak i strażacy.
- Strażacy wyłowili mężczyznę na brzeg i podjęli reanimację mężczyzny. Niestety nie udało się przywrócić mu funkcji życiowych. Około godziny 17. lekarz stwierdził zgon. Policjanci ustalili, że 43-letni mieszkaniec Gdańska przybył nad jezior, nurkował i w pewnym momencie zniknął z pola widzenia żona - informuje asp. sztab. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.
Reklama
Służby apelują o ostrożność i przypominają zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą:
Służby ratunkowe apelują i przypominają, że woda to żywioł przed którym należy czuć respekt!
fot. OSP Nowa Karczma
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze