Intensywne opady śniegu wpłynęły na wyraźne pogorszenie warunków na drogach. Niestety nie wszyscy kierowcy zdążyli dostosować do nich styl jazdy, co poskutkowało stłuczkami i kolizjami.
Opady śniegu i mróz dają się we znaki kierowcom. Na drogach panują fatalne warunki. Na drodze krajowej nr 20 na odcinku między Kłobuczynem a Kaliskami doszło do zdarzenia drogowego, wskutek czego jeden z pojazdów dachował, a drugi wylądował w rowie na boku.
Służby apelują do wszystkich, zarówno do kierowców jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.
Na nawierzchni jezdni pod wpływem opadów miejscami zalega śnieg, błoto pośniegowe i lód, które powodują, że koła mogą łatwo stracić przyczepność. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne.
- Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Apelujemy o to, by nie szarżować, myśleć, przewidywać zagrożenia - przestrzegają mundurowi.
Szczególnie uważać trzeba w zagłębieniach terenu, na wzniesieniach, w pobliżu lasów i zbiorników wodnych - jezdnia może tam być szczególnie śliska. Należy zachować nadzwyczajną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Uważajmy też przy dojeżdżaniu do nich. Jeżeli pieszy wejdzie na przejście, kierujący samochodem może nie wyhamować.
fot. nadesłane
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze