Reklama

Sypnęło śniegiem. Na drogach panują trudne warunki!

Intensywne opady śniegu wpłynęły na wyraźne pogorszenie warunków na drogach. Niestety nie wszyscy kierowcy zdążyli dostosować do nich styl jazdy, co poskutkowało stłuczkami i kolizjami.

Opady śniegu i mróz dają się we znaki kierowcom. Na drogach panują fatalne warunki. Na drodze krajowej nr 20 na odcinku między Kłobuczynem a Kaliskami doszło do zdarzenia drogowego, wskutek czego jeden z pojazdów dachował, a drugi wylądował w rowie na boku. 

Służby apelują do wszystkich, zarówno do kierowców jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Na nawierzchni jezdni pod wpływem opadów miejscami zalega śnieg, błoto pośniegowe i lód, które powodują, że koła mogą łatwo stracić przyczepność. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne.

Reklama

- Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Apelujemy o to, by nie szarżować, myśleć, przewidywać zagrożenia - przestrzegają mundurowi.

Szczególnie uważać trzeba w zagłębieniach terenu, na wzniesieniach, w pobliżu lasów i zbiorników wodnych - jezdnia może tam być szczególnie śliska. Należy zachować nadzwyczajną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Uważajmy też przy dojeżdżaniu do nich. Jeżeli pieszy wejdzie na przejście, kierujący samochodem może nie wyhamować.

Reklama

fot. nadesłane

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Koscierski.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości