W niedzielne popołudnie policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 214 w miejscowości Stary Bukowiec. Samochód marki Audi uderzył w drzewo. Kierujący z obrażeniami trafił do szpitala. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego wypadku drogowego.
W niedzielę około godziny 15:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 214 w miejscowości Stary Bukowiec.
- Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny, wykonali dokumentację fotograficzną oraz wyjaśniali okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 48-letni kierujący samochodem audi, stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Kierujący z obrażeniami trafił do szpitala - informuje asp. sztab. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.
Reklama
- Teraz policjanci szczegółowo wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia oraz apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych i od decyzji, które podejmujemy - podkreśla oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.
Sytuacja na drogach jest bardzo trudna. Nawierzchnie dróg są śliskie. W związku z prognozowaną gołoledzią, a co za tym idzie trudnymi warunkami na drogach, służby apelują do osób poruszających się pojazdami, aby dostosowały technikę jazdy oraz prędkość do warunków na drogach. Warto pamiętać także o tym, że gołoledź może pojawić się na drodze nawet kiedy temperatura jest dodatnia, między innymi w lasach, w pobliżu zbiorników wodnych, a także i na mostach oraz wiaduktach.
- Pamiętajmy, że w wielu różnych miejscach nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi czy błotem pośniegowym wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Apelujemy o to, by nie szarżować, myśleć, przewidywać zagrożenia - przestrzegają policjanci.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze