Reklama

Stary Bukowiec. Uderzył audi w drzewo - trafił do szpitala

W niedzielne popołudnie policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 214 w miejscowości Stary Bukowiec. Samochód marki Audi uderzył w drzewo. Kierujący z obrażeniami trafił do szpitala. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego wypadku drogowego.

W niedzielę około godziny 15:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 214 w miejscowości Stary Bukowiec.

- Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny, wykonali dokumentację fotograficzną oraz wyjaśniali okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 48-letni kierujący samochodem audi, stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Kierujący z obrażeniami trafił do szpitala - informuje asp. sztab. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Reklama

- Teraz policjanci szczegółowo wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia oraz apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych i od decyzji, które podejmujemy - podkreśla oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. 

Sytuacja na drogach jest bardzo trudna. Nawierzchnie dróg są śliskie. W związku z prognozowaną gołoledzią, a co za tym idzie trudnymi warunkami na drogach, służby apelują do osób poruszających się pojazdami, aby dostosowały technikę jazdy oraz prędkość do warunków na drogach. Warto pamiętać także o tym, że gołoledź może pojawić się na drodze nawet kiedy temperatura jest dodatnia, między innymi w lasach, w pobliżu zbiorników wodnych, a także i na mostach oraz wiaduktach.

Reklama



- Pamiętajmy, że w wielu różnych miejscach nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi czy błotem pośniegowym wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Apelujemy o to, by nie szarżować, myśleć, przewidywać zagrożenia - przestrzegają policjanci.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Koscierski.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości