Reklama

Roszady w parafiach - ks. prałat Marian Szczepiński odchodzi na emeryturę

Jak co roku, wraz z początkiem lipca do parafii w całej diecezji docierają informacje o dekretach wydanych przez biskupa w sprawie zmian personalnych w kościelnych władzach. Nie inaczej było i w powiecie kościerskim. Najważniejszą informacją jest to, że ks. prałat Marian Szczepiński, proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy w Kościerzynie, przechodzi na emeryturę.

Zmiany proboszczów:

Ks. prałat Marian Szczepiński, proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy w Kościerzynie, przechodzi na emeryturę, z zamieszkaniem w domu prywatnym w Kościerzynie

Ks. prałat Antoni Bączkowski zostaje odwołany z urzędu Rektora WSD w Pelplinie i z dniem 1 września 2015 r. mianowany proboszczem parafii pw. Świętej Trójcy w Kościerzynie oraz Kustoszem Sanktuarium MB Królowej Rodzin i Sanktuarium MB Bolesnej w Kościerzynie. Jednocześnie zostaje przeniesiony z Kapituły Katedralnej Pelplińskiej do Kapituły Kolegiackiej Kartuskiej i mianowany jej kanonikiem gremialnym

Ks. mgr Rafał Cieszyński zostaje odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Garczynie i z dniem 1 sierpnia 2015 r. mianowany proboszczem parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Lęborku

Ks. dr Aleksander Dziadowicz zostaje odwołany z obowiązków ojca duchownego kleryków w WSD w Pelplinie i z dniem 20 sierpnia 2015 r. mianowany proboszczem parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Skorzewie

Ks. mgr Marek Kaleta z dniem 1 sierpnia 2015 r. zostaje mianowany proboszczem parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Garczynie

Księża neoprezbiterzy:
Zmiany wchodzą w życie z dniem 20 sierpnia 2015 roku

Ks. mgr Waldemar Prondziński zostaje mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Michała Archanioła w Lipuszu

Wśród księży wikariuszy, zgodnie z biskupimi dekretami, obowiązywać będą następujące zmiany:

Ks. mgr Kazimierz Mazurowski zostaje odwołany z obowiązków kapelana Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie i mianowany wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kartuzach

Inne zmiany:

Ks. mgr Wiesław Badaszek zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Ottona w Kostkowie i z dniem 20 sierpnia 2015 r. mianowany kapelanem Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie oraz skierowany do pomocy duszpasterskiej w parafii pw. Świętej Trójcy w Kościerzynie

Ks. mgr Krzysztof Dalecki z dniem 30 czerwca 2015 r. zostaje odwołany z urzędu wikariusz parafii pw. św. Michała Archanioła w Lipuszu i posłany na naukę języka niemieckiego do Freiburga

Ks. prałat Eugeniusz Filipski zostaje odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Skorzewie i z dniem 20 sierpnia 2015 r. posłany do pomocy duszpasterskiej w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu

Źródło: Diecezja Pelpińska
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    malinka10204 - niezalogowany 2015-07-09 11:03:45

    Ksiądz Rafał na pewno od nas odejdzie ludzie nic nie robią wiadomo nie od dziś,ze dla biskupa zwykli ludzie są niczym wiec nie mamy z nim szans może gdyby sołtysi zorganizowali taką akcje ale nie bo boja się ,ze mogą księdzu zaszkodzić zwykły człowiek nie wie za co ma się wziąść .Każdy jest przeciwny odejściu ks Rafała ale też z tym nic nie robimy bo nie wiadomo co mamy robić . Smutno najbardziej jest żal ks Rafała bo widać ,ze sam by nie chciał odchodzić . Pewnie się tego nie spodziewał . Gdzieś słyszałam także ,ze nie da się nic zrobić bo ks Rafał jest proboszczem gdyby był wikarym to NIBY protesty by coś dały a tak nic to nie da .Nie wiem ile tym prawdy .Ludzie już zapowiadają ,że na tace dawać nie będą i z tego co wiem mówią to nawet ks Rafałowi. Z tego co słyszałam o nowym Proboszczu to raczej nie będzie u nas juź tyle osób co było dotychczas a nawet i sami parafianie będą raczej chodzić z niechęcią i nie będzie tak zadbanie jak jest teraz podobno jest po chorobie i ma sobie tutaj odpocząć (jeśli to prawda to jest smiechu warte) ale znowu nie wiem ile jest w tym prawdy .Dla mnie osobiście jeśli będzie zły to z całym szacunkiem ale nie będę chodzić tutaj do kościoła chociaż bardzo lubię nasz kościółek i atmosferę jaka w nim panuje a będę jezdzić do Lęborka od czasu do czasu bo znając ks Rafała zbuduje tak taką samą atmosferę jak jest na razie u nas . Ostatnie mszę niby normalne ale takie przepełnione smutkiem takie inne każdy wie ,że coraz mniej czasu zostało do odejścia naszego proboszcza .I pomyśleć ,ze ks Rafał miał jeszcze tyle planów i to na ten rok już .Miejmy nadzieje ,że będzie do nas przyjeżdzał chociaż to już nie będzie to samo będzie u nas gościem. Nie wyobrażam sobie pożegnania . Oby ten nowy nie zmarnował tego na co ksiądz Proboszcz tyle pracował i nie chodzi mi tylko o wygląd naszej parafii ...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    malinka10204 - niezalogowany 2015-07-05 09:30:19

    Wiesz ludzie na razie robią co mogą zobaczymy co będzie z tymi podpisami . Ale z tego co słyszałam biskup jest strasznie uparty jak sobie coś postanowi nasz ksiądz już dwa razy odmówił trzeci nie może. Każdy się boi ,że może zaszkodzić księdzu Rafałowi a tego byśmy na pewno nie chcieli .Tak u nas niczego nie brakowało super ksiądz potrafi zjednać sobie ludzi .Tyle zrobił załatwiał dofinansowania a ludzie sami dawali na tacę widząc na co to idzie . U nas jest równość ksiądz Rafał pierwszy zagadywał ,kłaniał się nie uważał się za lepszego tylko dlatego ,ze jest księdzem ...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    bobo555 - niezalogowany 2015-07-04 23:56:28

    "malinka10204" może powinniście zareagować dziećmi i młodzieżą, bo z tego co słyszałam, jeśli dorośli ingerują to może być podejrzenie, że ksiądz ma w tym jakiś udział natomiast ta młodsza grupa ludzi ingeruje bardziej impulsywnie. spróbujcie zadzwonić do kurii i poprosić o audiencję, powołajcie się na plany i cele niezrealizowane, które są w trakcie realizacji... Ja też się zastanawiam dlaczego polaszki mają rzekomo tak chorego kapłana, któremu jak mówi nie jest łatwo ogarnąć kościół parafialny i filjalny... Ale widać, że wiara to też jakiś rodzaj biznesu... Normalność i równość w parafii to fundament do tego, aby parafianie zbudowali prawdziwą wspólnotę. U Was niczego nie brakowało.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Koscierski.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości