Byłeś lub jesteś ofiarą przemocy w rodzinie? W tym trudnym czasie mogłeś liczyć na pomoc i wsparcie ze strony policjanta? Podziękuj mu i wskaż go za wzór dla innych funkcjonariuszy. Możesz to zrobić zgłaszając go do konkursu "Policjant, który mi pomógł".
Do 31 maja można zgłaszać kandydatury policjantów, którzy w sposób wyróżniający zadbali o ofiary przemocy w rodzinie. W tym roku najbardziej zaangażowanych funkcjonariuszy wybierzemy już po raz siódmy.
Celem konkursu jest promowanie postaw i umiejętności dobrze służących ochronie ofiar przemocy w rodzinie. Ma na względzie podkreślenie roli policjantów w systemie przeciwdziałania przemocy oraz wsparcie funkcjonariuszy podejmujących wzorowe działania i osobiście zaangażowanych w pomoc osobom pokrzywdzonym. Konkurs ma także motywować policjantów do podejmowania skutecznych działań w zakresie pomocy ofiarom.
Zgłoszenia od osób indywidualnych, przedstawicieli organizacji i instytucji można nadsyłać za pomocą elektronicznego formularza znajdującego się na stronie www.policjant.niebieskalinia.pl, a także tradycyjną pocztą ("Niebieska Linia", ul. Korotyńskiego 13, 02-121 Warszawa) podając: dane kontaktowe zgłaszającego, dane policjanta, którego chcesz wyróżnić oraz uzasadnienie tego wyboru.
Kandydatów do nagrody spośród osób zgłoszonych wyłoni kapituła złożona z pracowników Pogotowia "Niebieska Linia", patrona konkursu i laureatów konkursu z lat poprzednich. Rozstrzygnięcie VII edycji konkursu nastąpi z końcem czerwca 2014 roku. Nagrody zaś zgodnie z tradycją zostaną wręczone przez Komendanta Głównego Policji oraz organizatora konkursu podczas lipcowych obchodów Dnia Policji.
AL
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Komentarze