Reklama

Nowa Kiszewa. Zderzenie hyundaia z mazdą - cztery osoby w szpitalu

W sobotę o godz. 12.30 doszło do zderzenia dwóch samochodów w miejscowości Nowa Kiszewa (gm. Kościerzyna). Ranne osoby w wyniku tego wypadku zostały przetransportowane do szpitali. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, teraz śledczy wyjaśniają okoliczności wypadku.

W sobotę o godz. 12.30 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 214 w obrębie miejscowości Nowa Kiszewa gm. Kościerzyna.

- Ze wstępnych informacji funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że samochód osobowy marki Hyundai, którym kierował 54-latek, wjeżdżając na drogę wojewódzką, wymusił pierwszeństwo i zderzył się z jadącym drogą z pierwszeństwem samochodem marki Mazda, którym kierowała 39-letnia kobieta. Ranne cztery osoby zostały przewiezione do szpitali. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierowców-byli trzeźwi. Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli dokumentację fotograficzną. Na miejscu pracowali funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, teraz śledczy wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia - informuje asp. sztab. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Reklama

Zimowa aura sprawia, że warunki na drodze są bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Dlatego kościerscy policjanci apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Policjanci przypominają, o kilku bardzo ważnych zasadach, które pomogą nam bezpiecznie dotrzeć do celu.

- Należy zadbać o czyste reflektory i szyby. Zmieniająca się pogoda wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu, o czym wielu kierowców zapomina. W czasie zimy jezdnia często jest mokra i śliska, co powoduje obniżenie przyczepności opon  i wydłużenie drogi hamowania. Z tego powodu należy zmniejszyć prędkość, zwiększyć odległość od poprzedzającego pojazdu, a przed skrzyżowaniem wcześniej niż zwykle rozpocząć proces zwalania i sygnalizowania manewrów. Brak uwzględnienia śliskiej nawierzchni w technice jazdy może doprowadzić także do utraty kontroli nad pojazdem. Pamiętajmy – prędkość dopuszczalna w czasie intensywnych opadów deszczu, śniegu czy podczas przymrozków nie zawsze oznacza prędkość BEZPIECZNĄ! - podkreślają mundurowi.

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Dominik Kędzierski 2024-01-14 15:51:34

    Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny o kontakt, przekażę przydatne informacje, Dominik tel. 663 152 419

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Koscierski.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości