W piątek przed 7.00 policjanci pracowali na miejscu kolizji, do której doszło na drodze krajowej nr 20 w rejonie Kamiennej Góry w Kościerzynie. Kierujący vw czołowo zderzył się z fordem. Sprawca został ukarany mandatem.
W piątek przed godz. 7.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na drodze krajowej nr 20 w rejonie Kamiennej Góry w Kościerzynie.
- Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci. Mundurowi zabezpieczyli miejsce, przeprowadzili oględziny oraz sporządzili dokumentację fotograficzną. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 23-letni kierujący vw jadąc w kierunku Kościerzyny, został oślepiony przez Słońce, nie chcąc najechać na poprzedzające go samochody, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z fordem, którym kierowała 48-latka. W wyniku zdarzenia samochód marki Ford dachował i wpadł do rowu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Funkcjonariusze zbadali kierujących alkotestem. Oboje byli trzeźwi. 23-latek został ukarany mandatem karnym informuje asp. sztab. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.
Reklama
- Policjanci wciąż przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych-od decyzji, które podejmujemy.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze