Reklama

Kłobuczyno. Motocyklem najechał na tył volkswagena - 37-latek w szpitalu

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło we wtorkowy na drodze krajowej nr 20 w rejonie miejscowości Kłobuczyno. Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 37-letni kierujący motocyklem najechał na tył volkswagena. W wyniku tego zdarzenia 37-latek trafił do szpitala. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny pojazdów.

We wtorek przed godziną 6.00 dyżurny policji odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 20, w miejscowości Kłobuczyno.

- Natychmiast na miejsce zostali wysłani funkcjonariusze oraz służby ratownicze. Policjanci z wydziału ruchu drogowego zabezpieczyli miejsce zdarzenia, sporządzili dokumentację fotograficzną i wykonali szkic sytuacyjny. Badanie alkomatem wykazało, że osoby kierujące pojazdami uczestniczącymi w zdarzeniu drogowym były trzeźwe. Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 37-letni kierujący motocyklem marki Yamaha najechał na tył volkswagena dostawczego, kierowanego przez 31-latka - informuje asp. sztab. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Reklama

W wyniku tego zdarzenia 37-letni motocyklista trafił do szpitala.

Aktualnie śledczy ustalają szczegóły wypadku. Policjanci apelują o rozwagę na drodze i stosowanie się do przepisów.

O przyczynach wypadków drogowych powiedziano już wiele. One od lat się nie zmieniają.

- Mimo, że każdy kierowca, pieszy, czy rowerzysta wie jakie są ich powody, wypadki niestety wciąż się zdarzają. A przecież wielu tragediom można zapobiec. Wystarczy stosować kilka prostych, ale bardzo istotnych zasad. Wsiadając za kierownicę zawsze i bezwzględnie kierowcy powinni przestrzegać przepisów. To podstawa bezpieczeństwa na drodze. Aby do wypadków dochodziło jak najrzadziej ważne są również inne z pozoru drobne elementy - podkreślają mundurowi.

Reklama

- Pamiętajmy, aby wybierając się w dłuższą podróż odpowiednio wcześniej zaplanować trasę, zapoznać się z ewentualnymi utrudnieniami. Ta kwestia zajmuje kilka minut, a pozwala zaoszczędzić sporo czasu i nerwów w czasie podróży. Pamiętajmy również o przerwach. Kilkugodzinna jazda może być na tyle męcząca, że spowoduje dużo wolniejsze rekcje kierowcy. Kolejnym istotnym elementem jest sprawdzenie stanu technicznego pojazdu, bo sprawny samochód przy zachowaniu pozostałych zasad bezpieczeństwa pozwoli nam bezpiecznie dojechać do celu. Oczywiście wypadki zdarzają się również w sytuacjach kiedy kierowcy mają do przejechania kilka, czy kilkanaście kilometrów. Krótsza podróż nie zwalnia z przestrzegania przepisów i zachowania czujności za kierownicą. W tym przypadku zasady bezpieczeństwa są takie same. Niemniej jednak zbyt duża prędkość, a właściwie jej niedostosowanie do przepisów i warunków na drodze, to wciąż główna przyczyna tragedii - przestrzegają.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 30/04/2024 10:16
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Koscierski.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości