Reklama

Joanna Stachowicz z Dziemian zdobyła dwa medale mistrzostw świata w nordic walking

Joanna Stachowicz z Klubu Błękitni Dziemiany ma ogromne powody do zadowolenia. Została podwójną mistrzynią świata w nordic walking. Mieszkanka naszego regionu wywalczyła złoty medal w indywidualnej oraz sztafetowej rywalizacji.

W Szklarskiej Porębie odbywały się INWA Nordic Walking World Championships 2022. W kadrze narodowej naszego kraju znalazła się reprezentantka naszego regionu, a mowa o Joannie Stachowicz z Klubu Błękitni Dziemiany. Warto podkreślić, że w rywalizacji wzięło udział kilkaset zawodniczek oraz zawodników z blisko 20 krajów świata. Po raz pierwszy w historii swoją formę zaprezentowała polska kadra narodowa, dla której był to historyczny występ.

Impreza odbywała się pod patronatem marszałka województwa dolnośląskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Uczestnicy mistrzostw rywalizowali na następujących dystansach – 5 km, 10 km oraz 21,1 km. Jak wspomnieliśmy wcześniej, w reprezentacji Polski znalazła się Joanna Stachowicz, które do wielu lat promuje nordic walking nie tylko w gminie Dziemiany, ale również w całym powiecie kościerskim. Wśród zawodników zajmujących się tą dyscypliną sportu, jest bardzo dobrze znana, ponieważ na swoim koncie ma liczne sukcesy w zawodach o randze ogólnopolskiej. Nic więc dziwnego, że podczas Mistrzostw Świata odbywających się w Szklarskiej Porębie zaprezentowała się znakomicie, potwierdzając tym samym swoją wielką formę.

Reklama

W pierwszym dniu zawodów, Joanna Stachowicz rywalizowała na dystansie 5 km. W kategorii kobiet 18-34 lat okazała się bezkonkurencyjna. Swoim rywalkom nie dała żadnych szans zajmując ostatecznie pierwsze miejsce, zdobywając jednocześnie złoty medal. Z kolei w klasyfikacji Open uplasowała się na trzeciej pozycji, co równało się z wywalczeniem brązowego krążka.

- Pierwszy dzień Mistrzostw Świata w indywidualnym starcie na 5 km zaliczyłam z mega wynikiem, jakiego nawet się nie spodziewałam. Ale to nie koniec rywalizacji. Dzisiaj startuję w jednym z najlepszych składów sztafetowych i ponownie trzeba dać z siebie wszystko, jak nie więcej. Dziękuję za wsparcie, jesteście kochani – napisała na FB przed kolejnym startem Joanna Stachowicz.

Reklama

A ten, okazał się również rewelacyjny. Dodajmy, że sztafeta składała się z dwóch mężczyzn oraz dwóch kobiet. Polska ekipa, w której znalazła się mieszkanka naszego regionu, okazała się najlepsza.

- Kolejny dzień zmagań na Mistrzostwach Świata NW i kolejny medal zdobyty. Wystartowałam w bardzo silnej sztafecie i czułam ogromną presję, aby nie zawieść drużyny. Udało się, przeszłam samą siebie i jestem mega zadowolona. Uzyskaliśmy najlepszy czas w kategorii Open. Dziękuję wszystkim, którzy we mnie wierzyli, bo sama nie byłam świadoma swoich sił – napisała na FB nasza mistrzyni.

Reklama

Fot. Arch. prywatne Joanny Stachowicz

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Koscierski.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości