Joanna Stachowicz z Klubu Błękitni Dziemiany ma ogromne powody do zadowolenia. Została podwójną mistrzynią świata w nordic walking. Mieszkanka naszego regionu wywalczyła złoty medal w indywidualnej oraz sztafetowej rywalizacji.
W Szklarskiej Porębie odbywały się INWA Nordic Walking World Championships 2022. W kadrze narodowej naszego kraju znalazła się reprezentantka naszego regionu, a mowa o Joannie Stachowicz z Klubu Błękitni Dziemiany. Warto podkreślić, że w rywalizacji wzięło udział kilkaset zawodniczek oraz zawodników z blisko 20 krajów świata. Po raz pierwszy w historii swoją formę zaprezentowała polska kadra narodowa, dla której był to historyczny występ.
Impreza odbywała się pod patronatem marszałka województwa dolnośląskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Uczestnicy mistrzostw rywalizowali na następujących dystansach – 5 km, 10 km oraz 21,1 km. Jak wspomnieliśmy wcześniej, w reprezentacji Polski znalazła się Joanna Stachowicz, które do wielu lat promuje nordic walking nie tylko w gminie Dziemiany, ale również w całym powiecie kościerskim. Wśród zawodników zajmujących się tą dyscypliną sportu, jest bardzo dobrze znana, ponieważ na swoim koncie ma liczne sukcesy w zawodach o randze ogólnopolskiej. Nic więc dziwnego, że podczas Mistrzostw Świata odbywających się w Szklarskiej Porębie zaprezentowała się znakomicie, potwierdzając tym samym swoją wielką formę.
W pierwszym dniu zawodów, Joanna Stachowicz rywalizowała na dystansie 5 km. W kategorii kobiet 18-34 lat okazała się bezkonkurencyjna. Swoim rywalkom nie dała żadnych szans zajmując ostatecznie pierwsze miejsce, zdobywając jednocześnie złoty medal. Z kolei w klasyfikacji Open uplasowała się na trzeciej pozycji, co równało się z wywalczeniem brązowego krążka.
- Pierwszy dzień Mistrzostw Świata w indywidualnym starcie na 5 km zaliczyłam z mega wynikiem, jakiego nawet się nie spodziewałam. Ale to nie koniec rywalizacji. Dzisiaj startuję w jednym z najlepszych składów sztafetowych i ponownie trzeba dać z siebie wszystko, jak nie więcej. Dziękuję za wsparcie, jesteście kochani – napisała na FB przed kolejnym startem Joanna Stachowicz.
A ten, okazał się również rewelacyjny. Dodajmy, że sztafeta składała się z dwóch mężczyzn oraz dwóch kobiet. Polska ekipa, w której znalazła się mieszkanka naszego regionu, okazała się najlepsza.
- Kolejny dzień zmagań na Mistrzostwach Świata NW i kolejny medal zdobyty. Wystartowałam w bardzo silnej sztafecie i czułam ogromną presję, aby nie zawieść drużyny. Udało się, przeszłam samą siebie i jestem mega zadowolona. Uzyskaliśmy najlepszy czas w kategorii Open. Dziękuję wszystkim, którzy we mnie wierzyli, bo sama nie byłam świadoma swoich sił – napisała na FB nasza mistrzyni.
Fot. Arch. prywatne Joanny Stachowicz
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze