Łagodna zima i skromne póki co, opady śniegu nie stoją na przeszkodzie, żeby pozjeżdżać na nartach. Pośród czynnych stoków znajduje się Koszałkowo, sąsiednia Kotlinka i podprzodkowskie Paczoskowo. Funkcjonuje także wyciąg w Trzepowie. Póki co, nieczynny pozostaje stok w Amalce, Przywidzu i "Łysa Góra" w Sopocie.
Na największym i najpopularniejszym stoku, czyli Koszałkowie warunki do jazdy są oceniane jako dobre, warstwa śniegu ma od 10-50 cm na trasach a temperatura wynosi -1 °C.
Jeździć można także w sąsiedniej "Kotlince" - wyciąg jest otwarty, warstwa śniegu sięga od 10 do 40 cm, a temperatura oscyluje w granicach -2°C.
Narciarzy przyjmuje także stok w Paczoskowie. Pokrywa śnieżna sięga tam od 20 do 30 cm, a warunki narciarskie określa się jako dobre.
Jeden z wyciągów działa już także w Trzepowie, warunki określa się jako średnie, warstwa śniegu mierzy od 10 do 35cm, a temperatura wynosi 0°C.
Ze względu na silne podmuchy wiatru i przelotny deszcz ośrodek w Przywidzu postanowił zawiesić pracę. Aktualnie wyciąg znajduje się w trakcie uzupełniania podjazdów. Warstwa białego puchu wynosi od 10, do 30 cm a temperatura wynosi + 2,5 °C. Podobnie przedstawia się sytuacja "Łysej Góry" w Sopocie.
Opracowano na podstawie informacji zamieszczonych na stronach internetowych poszczególnych ośrodków.
MSz
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Komentarze