Reklama

Gdzie na Kaszubach pojeździmy na nartach?

Łagodna zima i skromne póki co, opady śniegu nie stoją na przeszkodzie, żeby pozjeżdżać na nartach. Pośród czynnych stoków znajduje się Koszałkowo, sąsiednia Kotlinka i podprzodkowskie Paczoskowo. Funkcjonuje także wyciąg w Trzepowie. Póki co, nieczynny pozostaje stok w Amalce, Przywidzu i "Łysa Góra" w Sopocie.

Na największym i najpopularniejszym stoku, czyli Koszałkowie warunki do jazdy są oceniane jako dobre, warstwa śniegu ma od 10-50 cm na trasach a temperatura wynosi -1 °C.

Jeździć można także w sąsiedniej "Kotlince" - wyciąg jest otwarty, warstwa śniegu sięga od 10 do 40 cm, a temperatura oscyluje w granicach -2°C.

Narciarzy przyjmuje także stok w Paczoskowie. Pokrywa śnieżna sięga tam od 20 do 30 cm, a warunki narciarskie określa się jako dobre.

Jeden z wyciągów działa już także w Trzepowie, warunki określa się jako średnie, warstwa śniegu mierzy od 10 do 35cm, a temperatura wynosi 0°C.

Ze względu na silne podmuchy wiatru i przelotny deszcz ośrodek w Przywidzu postanowił zawiesić pracę. Aktualnie wyciąg znajduje się w trakcie uzupełniania podjazdów. Warstwa białego puchu wynosi od 10, do 30 cm a temperatura wynosi + 2,5 °C. Podobnie przedstawia się sytuacja "Łysej Góry" w Sopocie.

Opracowano na podstawie informacji zamieszczonych na stronach internetowych poszczególnych ośrodków.

MSz
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Koscierski.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości